Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Elvégeztem az iskolát, kötelez...

Elvégeztem az iskolát, kötelező vagyok TB-t fizetni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok bejelentve se munkanélkülire, se munkakeresőre 2 hónapja. Dolgoztam februártól májusig szerződéssel, de felmondtam. Azóta napszámban vagyok. Ilyenkor is kötelező vagyok TB-t fizetni? Ha igen ,miért nem kaptam róla felhívást?

2020. aug. 2. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell fizetni, de nem küldenek felhívást, neked kell bejelentkezni a NAVnál.
2020. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen! Illetve július 1-tól, ha a tartozás elér egy bizonyos összeget, akkor megszűnik a taj szám. Így már fizetni kell az ellátásért.
2020. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ha észreveszik hogy nincs kiszámlázzák neked a tartozást. Ez nem vicc. Veszélyes játék. Ráadásul most már az orvosnál is fizetsz ha nincs, nem rég hozták ezt be. Plusz tartozást ki számlázza egyben.
2020. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Szóval menj be a NAV hoz és mondd meg hogy te fizetni akarod magadnak amíg nincs munkád. És akkor fizetsz havi 8 ezret, ügyintéző segít. Vagy munkaügyi központ és ott kérni hogy fizessék ha rá szorulsz.
2020. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azóta napszámban vagyok. Ilyenkor is kötelező vagyok TB-t fizetni? Ha igen ,miért nem kaptam róla felhívást?"


A napszám nem tudom Neked mit jelent. Talán egyszerűsített foglalkoztatást? Ha igen, akkor az alatt is fizetned kell magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


A járulék fizetése alá ma már nem kell bejelentkezni, mert a NAV és a NEAK adatszolgáltatásban van egymással. Várható, hogy a NAV-tól fogsz kapni idővel egy értesítést arról, hogy mennyi fizetnivalód van visszamenőleg.


"miért nem kaptam róla felhívást?"

Csak jelzem, az állam nem az anyád-apád, aki az utadat egyengeti. Nem fog minden törvényhozáskor értesítés küldeni Neked, hátha rád is vonatkozik az új szabályozásból valami. Elméletileg erre vannak a szülők. Ha ők sincsenek tisztában vele, az már gáz és igen kellemetlen tud lenni...


NAV honlapjáról:


"Az egészségügyi szolgáltatási járulék összege 2020. július 1-jétől is havi 7710, illetve napi 257 forint. Ha a fizetési kötelezettség nem teljes hónapra vonatkozik, akkor a fizetendő összeg a kötelezettség napjainak száma és a 257 forint szorzata.


A kötelezettséget a NAV a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (a továbbiakban: NEAK) adatszolgáltatása alapján automatikusan előírja az adószámlán és erről tájékoztatást küld a járulékfizetésre kötelezettnek. Ez azt jelenti, hogy a magánszemélynek – a korábbi gyakorlattól eltérően – a fizetési kötelezettségét főszabály szerint nem kell bejelentenie a NAV-hoz, arra a továbbiakban csak kivételes esetekben van lehetőség.


A fizetési kötelezettség akkor szűnik meg, ha a magánszemély biztosítási jogviszonyt létesít vagy egyéb jogcímen jogosultságot szerez egészségügyi szolgáltatásra. A kötelezettség megszűnéséről a NAV szintén értesítést küld."

2020. aug. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a segítséget! Egy kis kutakodás után sikerült elintézni a dolgot :) Szerencsére viszonylag olcsón megúszom
2020. aug. 3. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!