Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Betörés esetén mi alapján...

Betörés esetén mi alapján fizet a biztosító? Mivel bizonyítom, hogy amit elloptak, az tényleg az én tulajdonom volt?

Figyelt kérdés

Mindenről meg kell őrizni a számlát? Használt vétel esetén pedig az adásvételit? Vagy már képek is bizonyító erejűek lehetnek arról, hogy egy tárgy, ingóság az én tulajdonomat képezte?

Ha pl. Készpénzt visznek el, hogyan bizonyítom, hogy mennyit vittek el?



2020. aug. 31. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A rendőrségi jegyzőkönyv alapján. Ha van számla az jó, de nem életszerű, h nem garanciális eszközökről megőrizd, így azt nem is kérik.

A szerződésedben benne van, hogy mekkora mennyiségű készpénzt térítenek. Annál többet nem fognak, annyit viszont általában igen.

2020. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem is várják el, hogy pl. egy 300.000-es gitárerősítőről, egy 400.000 összerakott pc-ről stb.. amit akár használtan, akár újonnan vettem, hogy bizonyítsam iratokkal? Elhiszik, hogy nekem volt ilyen? Vagy pl. képek, videók lehetnek bizonyítóerejűek? Pl, egy használttan vett drágbább laptopról? Nem fognak adásvételit kérni?
2020. aug. 31. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


Alapvetően elhiszik.

Ami a lényeg:

A biztosítási szerződésedben benne vannak az értékhatárok, amik után a díjadat fizeted. Ha neked 1 milla érték van műszaki cikkre, akkor nem fognak 5 milliót kifizetni, még akkor sem, ha mindről hozol számlát.

Viszont 1-et ki fognak, akkor is, ha nincs mindenről papírod.


Szóval nem fogsz tudni nyerészkedni...

2020. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem is a nyerészkedés a kérdésem lényege, hanem magam nyugtatása!
2020. aug. 31. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
így van, rendőröknek elmondod és azzal lehet menni. Bár jobb ha a drágább cuccokról megőrzöd a számlát. Arra is van lehetőség hogy külön jelölöd a kötvényen ha mondjuk milliós tétel valami.
2020. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!