Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianznál visszamondhatom a...

Allianznál visszamondhatom a megtakarítást amit kötöttem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kötöttem az allianznál ezt a megtakarításos szerződést (annyira nem vágom igazából a témát, csak szerettem volna egy kis félretett pénzt).

Havi 30-at raktam már be és 5 évig kéne fizetni, de hogy most megint itt van ez a koronavírus így félek, hogy megint nem lesz munka és nem tudom fizetni.

Visszalehet mondani? Ha igen akkor mi lesz a pénzzel amit eddig befektettem?



2020. szept. 8. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Olvasd el a szerződésed. Ha idő előtt szünteted meg, simán bukhatod a berakott pént, sőt még lehet rá is kell fizetni.

Én is gondolkodtam egy hosszútávú megtakarításon,de egyszerűen nem merem, mert az én helyzetem is bizonytalan. Szóval marad a befőttes üveg.

2020. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
38%

a biztosítóknál működő megtakarítási konstrukciók nagyon rosszak, rettenetesen magas költséggel dolgoznak. Jellemzően az első 2-3 éves díj egy az egyben költség, ebből tartják el az ügynökhálózatot.


Szóval a nélkül, hogy látnám a szerződést, majdnem biztosra mondom, hogy ezt mielőbb meg kell szüntetni, akár úgy is, hogy bukod az eddigi 1-2 havi díjat. Ha esetleg a kötvény kézhezvétele óta még nem telt el 30 nap, akkor mindent vissza kell kapnod, egyébként valószínűleg nem kapsz vissza semmit. Ugyanakkor azért pluszban befizetned nem kell (amit fent írtak).

2020. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Allianzos üzletkötő vagyok, ergo azt hiszen én fogok jót mondani, mert feljebb voltak téves állítások.

-miért nem az ügynököt hívod fel? Elmond mindent. Sőt, el kellett volna mondania ezeket.

-már azonnal visszavásárolhatod, nem kell várni vele. Igaz, függően attól sima vagy Bónusz, annyit fogsz visszakapni. (sima 33% von le, bónusz 79%-et mert abból alapot képez amit visszaoszt folyamaotsan. És CSAK az első évben, nem 2-3 évig...)

-ha később beüt valami, díjszüneteltetheted. Nem lesz befizetési kötelezettség. Aztán ha rendbejössz, újraindítod.

-nem kell 5 évig fizetni, lásd feljebb. simánál akár 3 év alatt visszadolgozza a kezdeti 33% költséget (tény, mert látom a szerződések számait, minden más téves, legalábbis itt), bónusznál azért ez több értelemszerűen.

2020. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!