Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha négyen vagyunk tulajdonosai...

Ha négyen vagyunk tulajdonosai egy nyaralónak, és én kötök a nyaralóra biztositást, ami csak az én nevemen van, és egyedül én fizetem, akkor ha valami történik a nyaralóval, csak engem illet a pénz?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Azt a pénzt mindig valamire adják a biztosítók, tehát ha 500 000 forintot fizet a biztosító a tető felújítására, az nem úgy a tiéd, ahogy azt most gondolod.

Majd valaki más kifejti bővebben.

2020. okt. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Annak fizetik ki, aki a biztosítóval leszerződött. Ha a káresemény is a biztosítás része volt, akkor arra kárenyhítést fizet a biztosító. Mindig annak, akivel szerződéses jogviszonyban van.
2020. okt. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Annak fizetik aki érdekelt a vagyontárgy megóvásában.A szerződőnek fizetnek.
2020. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztosítóban dolgozom. A szerződő az lehet valóban, aki érdekelt, de ha kár van akkor a biztosítottnak fizetnek, még pontosabban a tulajdonosnak! Ha én kötök a testvérem házára mert nekem fontos és családtag, én egy fillért se látok abból ha kár van.
2020. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek!


"Ha négyen vagyunk tulajdonosai egy nyaralónak, és én kötök a nyaralóra biztositást, ami csak az én nevemen van,"....


A kérdező történetében neki fizetnek, mivel Ő szerződött, vagy szerződik le a biztosítóval saját tulajdonára, nem pedig a szomszéd házára köt biztosítást.


Lepontozni emiatt nem kellett volna az előző hozzászólásokat, mert valós dolgot mondtak, de azért köszönjük a kiegészítést. :)

2020. okt. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó.Köszönöm,hármas vagyok,és én is biztosítónál dolgozom.Annak fizet aki érdekelt a vagyontárgy megóvásában,legtöbb esetben pedig a szerződő a biztosított is.Nemde?De igen.Persze ha ezt a szerződő máshogy nem szeretné.És egy érdekesség...albérlő is köthet biztosítást a bérleményre.
2020. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még valami.Az első kérdés,amikor kötöm a biztosítást,az hogy a szerződő érdekelt e a vagontárgy megóvásában,válasz igen vagy nem.Ha igen,akkor köszönjük,már mehetünk is tovább,ennyi,ha a válasz nem akkor nem is enged tovább.Ennyi a történet.
2020. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

csupán azt felejted el hogy alapesetben NEM FOG fizetni a szerződőnek, ellenben a biztosítottnak ha nem a tulaja. Ezt nekünk mindig elmondják, hogy megtagadhatjuk, ha kötök pl anyukám házára úgy, hogy nem jelölöm mint biztosított, hanem alapértelmezettként a szerződő marad. A bérlő esetén meg a főbérlő köt az épületrészre, ha az albérlő köt, akkor se neki fizet, hanem a tulajnak mert az övé. (a saját cuccai nyilván más tészta)


"Annak fizet aki érdekelt a vagyontárgy megóvásában" - és ismét, nem. Lsd fenti példa. Én érdekelt vagyok anyám lakásának megóvásában de nem nekem fog csengetni ha kár van pl tűz vagy ilyesmi, megnézik a tulajdoni lapot! (max kisebb károknál nem pl üveg azt ki lehet kerülni)

2020. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó, hát én tulajdonos vagyok, és én szerződtem, de van még rajtam kivül 3 tulajdonos, és ők nem fizetnek bele a biztositási dijba, és külön sem kötöttek biztositást az ingatlanra. De ezek szerint kár esetén nekem utal a biztositó, nem?
2020. nov. 3. 17:05
 10/10 anonim ***** válasza:
A válasz még mindig IGEN!
2020. nov. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!