Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki milyen magán nyugdíj...

Ki milyen magán nyugdíj pénztári megtakarítást ajánlana? Kinek milyen van? 30-as évek első felében járó, nagycsaládos házaspár vagyunk, most jutottunk el oda, hogy erre a célra is félre tudnánk tenni.

Figyelt kérdés

2020. nov. 7. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van nyugdíjpénztár és nyugdíjbiztosítás megtakarításom is. A biztosító lehúzósabbnak tűnik, szóval addig amíg a max adókedvezményt nem értek el, inkább a pénztárat javaslom és csak utána a biztosítást.
2020. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem önkéntes nyugdíjpénztáram van kb 5 éve is eddig bevált. Leszámítva 2018-at minden évben jóval az infláció feletti hozamokat értem el nem beszélve az adókedvezményről és olcsóbb, mint egy nyugdíjbiztosítás. 2020 és talán 2021 is sz.r év lesz a válság miatt, de hosszú távon megéri. Plusz, nekem a munkáltatóm is utal havi nettó 30at a számlámra, szóval így duplán megéri.


Mindkettőnek megvan a maga előnye, hátránya, a ti élethelyzetetektől is függ, hogy melyik éri meg.

2020. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mikokka válasza:
50%
DIMENZIÓ Biztosító és Önsegélyező Egyesület
2020. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 30-as vagyok és eszembe sincs olyan helyre tenni a pénzem, ahol 30+ évig nem férek hozzá.


Nekem ehelyett egészség pénztáram van. Ott is jár évi 20%-os adójóváírás és valamennyi pénzt ki is tudok belőle venni folyamatosan.

Mivel nálatok vannak gyerekek, így nem okozna gondot, az egészségpénztári számlát okosan használni.


Max akkor nyitnék nyugdíjpénztárat, ha a munkáltató fizetné helyettem.

2020. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
#4 Ennek pont az a lényege, hogy ne férj hozzá, ne szórd el másra.
2020. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm, én elég fegyelmezett vagyok, hogy ne kelljen magamtól megvédeni a saját pénzemet. :)

Ellenben nem érzem azt, hogy egy ilyen helyen az államtól védett lenne, 30 év múlva kitalálhatják, hogy adózni kell belőle, ha nyugdíjasként fel akarom venni.

2020. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
Biztos nem tennék 30 évesen biztositásba pénzt.Volt a családba ilyen,olyan,de szinte csak azt kapod vissza amit betettél,azt is jobb esetben.Nyugdijkiegészitésként én ha annyi felesleges pénzem lenne,lakást vennék és azt kiadnám albérletbe.Azt nem vehetnék el,de minden más csak kérdöjel!!!Én mikor nyugdijba mentem,azt volt az első,hogy felhivtak telefonon egy kedves biztositotol,hogy tudom e,hogy mennyibe kerül egy temetés??Undoritoak.Mondtam igen,mert a héten temettük az édesanyámat.Jól elküldtem öket,hogy én meg még 59 évesen nem akarok meghalni!!!Addig vagy jo ügyfél mig te fizetsz!!!
2020. nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#4: Az ÖNYP-ből 10 év után tudsz kivenni, 20 év után pedig full adómentesen (a hozamot is) Azért az nem 30 év, bár 10-20 év sem kevés.
2020. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokra nem mennék vele. Évi 500ezret berakok, 4%-os hozamot érek el, akkor 5 év alatt benn van 6,2 millióm, ebből 20%-ot felvehetek mert az a hozam, 80-at nem. 20 év után pedig szintén nem az egészet vehetem ki, csak az első évben berakott 500ezer forintot.


Köszönöm ez nekem túl nagy kötöttség. Inkább ETF-be rakom a nyugdíjcélú pénzemet, és az adójóváírást inkább egészségpénztáron keresztül használom ki.

2020. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!