Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 2 éve kötöttem az egyik...

2 éve kötöttem az egyik biztosítónál megtakarítasos életbiztosítást. Miért csak jóval kevesebbet kapnék vissza a megtakarítas részéből, ha meg akarnám szüntetni?

Figyelt kérdés
Havi 14 ezer ft-ot fizetek, ebből 10 ezer ft a megtakarítás és 4000 Ft a biztosítasi rész
2020. nov. 12. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Pl: a megtakarításos részt befektetik, ez negatív hozamot is hozhat. De lehet más oka is. A kötött szerződést nézd át. Mennyit kapnál vissza amúgy?
2020. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert ezek a biztosítások hosszú távra szólnak. Az első három évben jelentős költségei vannak, utána folyamatosan csökken. Általában 10 év felett érdemes ezeket tervezni. Ha megnézed a TKMet a szerződésben, 20+ évre lesz a legalacsonyabb.


Ez egy egész jó írás arról a termékről, amit vásároltál:

[link]

2020. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elég csak a kondíciós listát megnézni. Egy példa, Allianz Életprogram kezdeti költség 33%. Bónusznál 79%. Mert ezek hosszú távúak, 10+ évesek. 2 év után nem érdemes még nézegetni.
2020. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

13 évre kötöttem, akkor lesz 18 éves a most 6 éves gyerekem. Természetesen azon vagyok, hogy fizessem végig, de bennem van a félsz, hogy a lejáratkor nem kapom meg az ígért, garantált összeget...


Ugyanakkor nemrég felhivott egy másik Biztosító, hogy kötnék-e náluk ehhez hasonlót... mert hogy bankba nem érdemes pénzt félretenni stb.

2020. nov. 12. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Azert, mert ezek a “megtakaritasok” borzaszto nagy lehuzasra epulnek, a szerencsetlen hozza nem erto ugyfeleknek eladjak, hogy milyen jo, mikozben egy sima allampapirral is siman a duplaja kamatot kapna az ember.


Mikor tanuljuk mar meg, hogy a biztositos “szakemberek” egy ketehets kepzesen szerzik meg a nagyon “mely” tudasukat es ok abbol kapnak penzt, ha minnel tobb embert bepaliznak?


Arrol, hogy hogyan lehet menekulni, itt irnak: [link]

2020. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"de bennem van a félsz, hogy a lejáratkor nem kapom meg az ígért, garantált összeget..."


Mennyi az a garantált összeg?

2020. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
“ mikozben egy sima allampapirral is siman a duplaja kamatot kapna az ember.” na ez egy hatalmas marhaság. Van amivel igen de normális portfólióval nem. Nekem nagyon jól hoz a lesajnált UL köszönöm szépen.
2020. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!