Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianz biztosítónál tartós...

Allianz biztosítónál tartós megtakarítás életbiztosítás befizetésének elmaradása után jogosan fenyegetnek fizetési meghagyással?

Figyelt kérdés

Tavaly kötöttem, fizettem is szépen, de most megszorultam, nem tudom tovább fizetni.

Azzal hívtak fel, hogy fizetési meghagyást adnak azaz kiadják behajtó cégeknek?


Van erre jogalapjuk?


Ha nem fizetem akkor nem szűnik meg a biztosítás pár hónapon belül?

Behajthatják rajtam az elmaradt hónapokat?


2011. febr. 11. 14:13
 1/1 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Életbiztosításnál nincs ilyen, ha nem fizeted akkor nem fizeted, saját döntésből kötöttél náluk szerződést és saját "döntésből" nem akarod fizetni.

2 dolog van amikor ezt megcsinálhatják: lakásbiztosítás és ha életbiztositással kombinált hiteled van.

Ha egyik eset sem áll fenn akkor csak fenyegetőznek, annyi hogy vissza kell fenyegetőzni, hogy te meg hívod a PSZÁF-t és meglátjuk ki nyer, szerintem fülüket farkukat be fogják húzni egy ilyen levél után!

2011. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!