Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a teendő, ha eltűnt a TAJ...

Martin02020 kérdése:

Mi a teendő, ha eltűnt a TAJ kártyám?

Figyelt kérdés
4 évvel ezelőtt kiköltöztünk Németországba és ezidő alatt eltűnt a TAJ kártyám... Hova menjek és mit mondjak hogy tudjak újat igényelni?

2021. jan. 29. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Bejelented a TB-nél és kérsz másikat.
2021. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

1.- a németországi TAJ kártyád tűnt el vagy a magyar?

2.- ha magyar TAJ kártyáról beszélünk, akkor kijelentkeztél a magyar TB alól, mikor kimentetek?

Ugyanis egyszerre 2 országban nem lehetsz biztosított.

Ha nem jelentkeztél ki, akkor nagy valószínűséggel mostanra tetemes tartozásod lett és már érvénytelenítették a TAJ számodat (a magyart)

2021. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát volt német taj kártyám.. arra viszont már nem emlékszem hogy kijelentkeztem a magyarországon... a szüleim intézték ezeket a dolgokat.. de ha volt külfölfi taj kártyám akkor ezek szerint innen kijelentkeztem
2021. jan. 29. 13:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Időközben meglett a kártya... én nemetben adóztam szóval nem lehet rajta nagy tartozás... a kerdesem az lenne hogy ez érvényes meg? Nem tud lejárni?
2021. jan. 29. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!