Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Panel társasházi lakást...

Panel társasházi lakást mekkora összegre érdemes biztosítani? A teljes forgalmi értékére?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 19:23
 1/5 Fsms ***** válasza:
100%

Először beszélj a közös képviselővel, mivel a közös költség gyakran tartalmazza a ház biztosítását, azaz neked csak a lakáson belüli ingóságokra érdemes szerződődnöd.

Ha nincs benne általában a piaci értek 80% -ra szokták kötni.

Persze ahány ház annyi szokás.

2021. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a 20% nem sokat jelent a biztosítási költségben, de ha arról van szó, hogy új lakást kell szerezni, akkor kevés lesz a 80%.


A társasháznak valószínűleg van biztosítása, de az legtöbbször csak a szerkezeti elemeket érinti. Azaz pl. egy koromszennyeződést már nem. Ezért az ingatlanra is kötnék biztosítást, nem csak ingóságra.

2021. júl. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosításközvetítő vagyok. Ez mindig érdekes kérdés, mivel ez nem családi ház ahol tudható a bekerülési költség. Kérdés mi a max kár amit fizethetnek teljes kiégésnél vagy robbanásnál. A forgalmi érték biztosan túl nagy, ez családi háznál sem így van. Pl lehet 900E Ft/nm mikor veszed, de ennél olcsóbb felépíteni jóval. 3-400E/nm fölé panelnél nem mennék, nincs értelme, kivéve ha van rajta a hitel és a bank kéri. Kötöttem már 33Mft Bizt. Összeggel emiatt, de úgysem fizetnénk ennyi ki sosem.
2021. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
25m kér a bank mert a hitel is annyi, én pedig 34-ért vettem. Akkor mennyire kössem és mennyit spórolok ezzel? Ha nem fizetnek ennyit akkor miért engedik hogy ennyire kössem? :)
2021. júl. 8. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:

25M legalább, de inkább 30, hogy ne centizd ki. Lényegtelen a forgalmi ára, a biztosítási összeg teljesen más dolog ahogy írtam.

Azért mert máshogy nem megoldható, hitelfedezeti életbiztosítások nemigen vannak már.

2021. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!