Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező Biztosítás során a...

Liptói Tamás kérdése:

Kötelező Biztosítás során a forgalmi papírban lévő rendszám és a biztosító által visszaküldött adatok alapján eltért a rendszám ez normális?

Figyelt kérdés
Pár napja történt hogy, internetes kötelező biztosítás kezdtem megkötni megadtam az autó adatait alvázszám , motorkód stb. és mikor a számítógépes rendszer gondolom adatbázis alapján összesítette az adatok akkor vettem észre , hogy a kocsi rendszáma nem egyezik meg a forgalmi papíron feltüntetett rendszámmal tulajdonképpen a végén "5"-ös helyett "0" van odaírva és az lenne a tulajdonképpen a kérdésem hogy ez normális vagy csak véletlenül ellett írva valami vagy valami sunyiság lehet a háttérben ?

2016. máj. 26. 10:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy a biztosito.hu oldalon kezdtem el kitölteni az adatokat és ott nem kért rendszámot csak alvázszámot és motorkódot és végül amikor e-mailben elküldték az igazolást akkor volt ott a rendszám másként
2016. máj. 26. 10:37
 2/3 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy sunyiság.

tehát a kocsin a rendszám 0-ra végződik, a forgalmiban a rendszám szintén 0-ra végződik, de a biztosításodnál a rendszám utolsó karaktere 5-ös?

a biztosító igazolásán van általában alvázszám is. az stimmel?

2016. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy valami tévedés van, mindenképpen nézz utána a dolognak. Sok egyforma autónak adnak ki hasonló rendszámot, mert egy-egy kereskedés egyszerre viszi be a papírokat az okmányirodába. Sokszor ugyanolyan az autó, szín, típus minden azonos, csak az utolsó szám tér el a rendszámban. Feltétlenül jelezd az ügyfélszolgálaton és az alkusznál is, hogy valami tévedés van.
2016. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!