Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért kötelező törvény szerint...

Miért kötelező törvény szerint a házaknak biztosìtást fizetni, ha a biztosítók mindig találnak valami kifogást,hogy ne fizessenek?

Figyelt kérdés
Most már értem, hogy ebben az országban miért a biztosìtási szakma az egyik legjobban fizetett. Beszedik a nagy pénzeket, de semmire sem fizetnek. MAFFIA.

2021. júl. 27. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kb. 12 év alatt 3 ügyem volt, egy leázás és két viharkár. Mindhárom esetben fizettek, és semmi kifogás vagy vita nem volt.

A leázásnál a lépcsőház biztosítására intézte a közös képviselő, mivel a falban lévő csövek repedtek meg.

A többit én intéztem a saját lakásbiztosításomra.

De van biztosítós ismerősöm. Tudna mesélni, hogy mikkel akarják átverni őket. Nyilván ahol látják, hogy valami nem okés, ott utána akarnak járni.

2021. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

1-es, megírnád privátban - gondolom, itt nem lehet - hogy melyik biztosítónál vagy? Épp most szeretnék egy olcsó vidéki házra biztosítást kötni, elsősorban viharkár miatt. Előre is köszi.


Kérdező, én is társasházban lakom, beázásnál a közös képviselő intézkedett és fizetett a biztosító - igaz, nevetséges összeget.

2021. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Simán kifizettek mindig, szóval nem kell ilyen szinten összeesküvéselméleteket gyártani
2021. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"leázásnál a lépcsőház biztosítására intézte a közös képviselő, mivel a falban lévő csövek repedtek meg.


A többit én intéztem a saját lakásbiztosításomra"


Saját lakásbiztosítás esetén jobban fizetnek, ezt én is tudom,itt külső beázás történt, másik esetben meg a közös képviselő intézte.

2021. júl. 27. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Fizetnek, ha a kárigény jogos általában probléma nélkül. Viszont nálunk éppen mostanában DUPLÁZTÁK a díjukat, amiért tavaly több biztosítási igényt is bejelentett a társasház. Beázás, csőtörés és egy leáztatásos probléma volt. Az összes kárt olcsóbban javították, mint amennyit mostantól fizetünk éves szinten a biztosítónak, szóval a hülyének is megéri... :)

Nekem ebből egyértelműen az a tanulság, hogyha ilyen szirszar probléma van, azt nem igazán érdemes bejelenteni a biztosítónak, mert úgy is visszaszedi a díjemelésével. Ugyanakkor nagyobb gond meg reméljük sosem lesz. Tehát akkor valós a felvetés, hogy mire is fizetünk?

Azért ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne fizessünk biztosítást. Ha egyszer nagy lesz a baj, akkor valóban jó, ha van mihez nyúlni.

2021. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Biztosítótól függ. Én évekig a Postánál voltam, bármire szó nélkül fizettek. Bár nagyon felment az ára, átmentem egy másikhoz, ez elég nehézkes. Gondolkodom, hogy visszamegyek a régihez, bocsi, pedig nem fizetett reklám.
2021. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"Biztosítótól függ. Én évekig a Postánál voltam, bármire szó nélkül fizettek. Bár nagyon felment az ára, átmentem egy másikhoz, ez elég nehézkes. Gondolkodom, hogy visszamegyek a régihez, bocsi, pedig nem fizetett reklám." Hosszú távon egyik félnek nem éri meg az együttműködés, a biztosìtási szakma az egyik legjobban fizetett, általában az ügyfelek járnak rosszul. Ha korrektül fizet a biztosító, akkor előbb utóbb árat emel vagy szerződést bont. Ez a ritka eset, mert az esetek nagy részében már eleve a biztosító jár jòl az együttműködéssel.
2021. júl. 27. 20:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Nálam most beázásra nem fizetnek.Másnak is negativ tapasztalatai házbiztositásnál nem csak nekem ez Orbániában szintén jò biznisz valakinek, mivel a társasházaknak kötelező fizetnie a semmire, mert házbiztosìtásnál jellemzően nem fizetnek a biztosítók. Azt elismerem, hogy lakásbiztosításnál jobban fizetnek, ekkor már nagyon kilògna a lòláb.
2021. júl. 27. 20:33
 9/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: nálunk a házbiztosítás fizetett a beázásra, nem a lakásbiztosítás.
2021. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Viharnál bejelentettem a károkat, felajánlottak telefonban 30e-et megtekintés nélkül, mondtam ne viccelődjünk, kijöttek helyszíni szemlére opcióim, hogy kapok 286eFt-ot és nem kell számlával elszámolnom a javítást, vagy 360eFt-ot kapok, de számla kell az alapanyagokról és a munkadíjról.

Cserepet vettem, ajánlottak kéz alatt egy tetőfedőt, bojlert mi szereltük be, falat meszeltük, ajtókat ismerős asztalos csiszolta és festette. 170e-ben megállt, de ekkor jöttünk rá, hogy a fűnyíró is fél méter víz alatt volt és kinyiffant, valamit 2 bicikli is, amit 10 éve nem használtunk, a víz alatt levő kazánt sem papírozta le a kárfelmérő.


Nagymamámnál is beakartam jelenteni a károkat, erre sírt, jajveszékelt, hogy ne mert megszólják érte, csináljam meg én a javításokat. Végül orvost kellett hozzá hívni mert bepánikolt, hogy felhívom a biztosítóját és szégyenbe kerül emiatt.

Hány hozzá hasonló öreg mamika lehet???

2021. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!