Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy kell az Allianz biztosító...

Hogy kell az Allianz biztosítónál bejelentenem onilne, ha eladtam az autómat?

Figyelt kérdés
Van erre valamiféle online felület vagy csak személyesen és telefonon lehet? Esetleg bejelenti a kormányhivatal feléjük?
2021. aug. 7. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
ugyfelszolgalat@allianz.hu
2021. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[Van erre valamiféle online felület vagy csak személyesen és telefonon lehet?]

Van vagy igen és nem. Viszont a telefon helyett lehet e-mail címre, vagy faxon, vagy postai levélben küldve is: [link]

(Nincs biztosításom az Allianznál, de ki tudtam használni, hogy van internetem. Beírtam a keresőbe, hogy allianz kgfb lemondás, és az első találatban szerepelt a fenti képen olvasható tájékoztató.)


[Esetleg bejelenti a kormányhivatal feléjük?]

Igen. A közúti közlekedési nyilvántartó szervtől (okmányiroda, kormányablak) minden járműnyilvántartásba történt bejegyzéséről automatikus elektronikus értesítést kap a kötvénynyilvántartó szerv (jogszabályi kötelezettség révén ez a MABISZ), így a szerződéses biztosító is értesül róla.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 8. § (1)

(Működik; mikor másfél éve eladtam az autóm, 2 hét múlva utalták a bankszámlámra a túlfizetést, és e-mailben küldték a kártörténeti igazolást és a bonus-malus besorolási igazolást is. Bankszámláról, csoportos beszedéssel fizettem a díjat, és elektronikus kapcsolattartás szerepelt a szerződésemben. Ezek nélkül bizonyára utalványon kaptam volna a pénzt és postai levélben az igazolásokat.)

2021. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!