Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem vagyok jogosult táppénz...

Ha nem vagyok jogosult táppénzre, akkor küldenek levelet nekem az Egészségügyi Főosztályról?

Figyelt kérdés
Több, mint 21 napja várok, hogy megkapjam a táppénzemet, de még mindig semmi. Annyit mondott az ügyintéző, hogy feldolgozás alatt van. Másnak is késett idén a táppénz kifizetése?

2021. aug. 13. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik ügyfelemnek több mint egy hónap volt nyár elején. Akkor körbekérdeztem szakmaibelieknél, azt mondták alapvetően nem ez a jellemző, de nagyon ritkán előfodul. Ha elutasítják az igényt, arról egész biztos küldenek értesítést, de vlsz a munkáltatódnak.
2021. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. :)
2021. aug. 14. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk minden táppénz indítás legalább 1 hónap volt, ha nem több. A folytatólagosnál már nem volt ekkora probléma, az átalában folyamatosan jött időben.


Egyébként az ügyintézési idő 21 vagy 30 nap általában. Jogszabály szerint.

Mindig az ellátások indítása tart több ideig. Igaz ez a GYED-re stb. is. Utána már időben érkeznek.

2021. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első havi táppénzt a 8. napon kaptam meg. A 2. havival van probléma. Jelenleg nem tudok semmit, csak azt, hogy július 22-én adta le az igényt a könyvelő. Azt tudom, hogy 8 és 21 nap a feldolgozási idő. Még nem kaptam meg a táppénzt és nem tudom, hogyan tudhatnám meg, hogy egyáltalán küldik-e. Kapnék levelet, ha nem vagyok jogosult?
2021. aug. 16. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze. Egy "elutasító" végzést/határozatot. Kérdezz rá az egészségpénztárnál, hogy hol tart az ügyed, miért akadt el a "pénzforrás".
2021. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!