Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha az e havi egészségügyi...

Ha az e havi egészségügyi biztosítást (TB-t) pár nappal vagy egy héttel később fizetem be mint a határidő abból van gond?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gondod nem lesz belőle, fizesd be, aztán kész.
2021. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Némi késedelmi pótlék megy majd rá. Ha összességében az nem éri el az 5 ezer forintot, akkor elő sem fogják írni.
2021. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Általába a következő év szeptemberébe vizsgálják, hogy van-e tartozásod. (kb most mennek ki az ügyfélkapun, meg akinek nincs annnak levélbe is az értesítők meg az adószámlák akinek tartozása van)

EGykis késésből semmi bajod nem lesz, már nem veszik ezt ennyire szigorúan azért

2021. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

"Általába a következő év szeptemberébe vizsgálják, hogy van-e tartozásod"


Hát ilyen nincs. Azt állandóan követik, és ha a 10 ezer forintot átlépi az összeg, akkor elindítják a hátralékkezelést. Ha az alatt sem térül meg, akkor végrehajtásra adják. Nem várnak semmiféle szeptemberig.


Évente megszórják azokat az adózókat értesítéssel, akiknek egyenlege van az adófolyószámlán (akár túlfizetés, akár hátralék). De ha Neked már február 02-án 10 ezer forintot meghaladó hátralékod van, akkor a hátralékkezelés elindítja a folyamatot, amin belül első körben fizetési felszólítást küldenek. Ha nem értesítés, hanem fizetési felszólítás érkezik, ott már problémák lehetnek. Ha a fizetési felszólításban megadott határidőn belül nem rendezed a tartozásod, már bért tiltanak, bankszámlát inkasszálnak. Ha azzal sem érnek célt, akkor a végrehajtójukhoz kerül az ügyed. Semmiféle szeptembert nem várnak meg vele...

2021. szept. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Oké 4-es, nekem még szerencsére nem volt ilyen gondom, úgyhogy ebbe nem vagyok "tapasztalt", csak annyit látok, hogy szórja ki így szept. tájékán a a NAV a folyószámla-értesítéseket :D

Tartozást még szerencsére nem sikerült felhalmozni se nekem, se azok közül akit ismerek :D

2021. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó Neked. :)
2021. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Isten is tartson meg ebbe, bár családi okok miatt lehet énis futok majd bele már
2021. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!