Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Önkéntes nyugdíjpénztárt...

Önkéntes nyugdíjpénztárt (prémium pénztár) érdemes fizetni?

Figyelt kérdés
Úgy látom, tavaly 1.94% hozamot ért el az általam használt Prémium pénztár, illetve max 150 ezer Ft adóvisszatérítésre tarthatok igényt (ha éves szinten 750 ezer Ft-ot fizetek be). Érdemes ezt a megtakarítási formát használnom? (42 éves vagyok) Ha csomagot váltok, nagyobb kockázattal 7.81%-ot is elérhettem volna tavaly. Nyilván a nem döntés a legrosszabb, illetve már van más megtakarításom is. Ha jól értelmezem ezt a megtakarítást is a nyugdíj időszakában vehetem majd fel. Ezt nem fogják "einstandolni"? Illetve ha a nyugdíj időszakát a végtelenségig kitolják, mikor juthatok hozzá?
2021. szept. 16. 06:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Erre a pénzre nem az állam vigyáz, ugyanolyan magánvagyon, mint a lakásod vagy autód. Ne aggódj, nem nyúlják le.

Amikor nyugdíjas leszel, akkor jutsz hozzá. A hozamot hamarabb is felveheted.

Ameddig több, mint 10 éved van hátra, addig érdemes kockázatos portfólióban ülni.

Ha nem akarsz beletanulni a befektetésekbe, akkor ez egy jó termék.

2021. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én a helyedben fontolóra venném a váltást is. Szerencsére egy nyugdíjpénztár nem olyan mint egy nyugdíjbiztosítás, így lehet közöttük váltani ha nem vagy velük megelégedve. A jövőbe nem látunk de sok minden elképzelhető. A nyugdíjat kitolhatják 70 évig is és csak akkor férhetsz hozzá a megtakarításodhoz, vagy akkor majd az állam simán mondhatja, hogy neked kevesebb nyugdíjat fizet hiszen látja, hogy van privátcélú nyugdíj megtakarításod.

Nekem az OTP-nél van a nyugdíjpénztáram. 10 év múlva adómentesen felveszem a hozamot, majd visszafizetem, hogy kapják rá szintén SZJA visszatérítést. 20 év múlva pedig felveszem az összes pénz a pénztárból adómentesen és beteszem TBSZ számlára amihez csak 5 évenként tudok hozzáférni.

2021. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!