Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Signal Öngondoskodási terv 3...

Signal Öngondoskodási terv 3 év után? További szívás?

Figyelt kérdés

2018 novemberében kötöttem ezt a biztosítást, az akkori tanácsadó azt mondta, hogy 3 év után kivehetem a pénzem, pontosan annyit, amennyit betettem. Ezt fel is jegyeztem a papírokra, amit adott. Most letelt a 3 év, és kiderült, hogy az eddigi befizetésem töredékét kapnám vissza. A tanácsadó persze már nem dolgozik ott... Elméletileg a 10. évben tényleg kivehetem, mindet. Nade, most akkor hogy is van ez? Fizessek még 7 évet, aztán pont ugyanígy járok?

Valaki járt már így? :(

Tudom, fiatal&tapasztalatlan, megszívtam.



2021. nov. 11. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
És ez amúgy mire lenne jó? Ha ugyanannyit kapsz akkor tehetted volna állampapírba is
2021. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Banknál, biztosítónál, kormányablaknál, postán alapból semminek ne higyjél ami nincsen leírva aláírva és lepecsételve!
2021. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet szidni a kérdezőt, de attól neki nem lesz jobb.


Ha még 7 évig fizeted, akkor elméletileg lesz valamennyi hozamod is, nem csak a befizetést fogod visszakapni.


De ettől függetlenül nem biztos, hogy megéri folytatni.

Konkrét számok nélkül nem tudok okosat mondani, ha akarod küldd el privátban.

2021. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki, a Signal óriási átbaszás. Minket is majdnem bepalizott egy ilyen gyökér, két részlet fizetése után szerencsére rájöttünk, és még időben megszüntettük az egészet, így minimálisat buktunk.
2021. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezekkel a Unit-Linked biztosításokkal ügyfélként általában csak rosszul lehet járni, a biztosító viszont eszméletlen hasznot húz belőle.

Javaslom a Kiszámoló ide vonatkozó bejegyzését: [link]

2021. nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 evenslol ***** válasza:

Szia!


Elolvastam a cikket és szerencsére a kommentek között láttam, hogy van emberek akik értelmezni is tudták. A cikk 2019. év eleji és téves információkat tartalmaz. A Unit Linked biztosítások nem arra valók, hogy vissza vásároljuk őket. Hozzá teszem nincs olyan befektetés a világon amit ha adott időre megkötsz és az idő 1/3 után úgy döntesz ki akarsz szállni akkor az valószínűleg ne lenne veszteséges.


Hogy a kérdésre is válaszoljak.


A félreértés abból eredhet, hogy a te szerződésed valószínüleg 3 év után vissza vásárolható. Ammenyiben vissza szeretnéd vásárolni akkor ilyen rövid idő után viszont számolnod kell azzal, hogy a befizetéseid után jár hozzam valószínűleg nem fogja fedezni az addig felmerülű állandó költségeket. Ha igénybe vetted az adóvisszatérítést akkor azt megint levonódik belőle, mert azt az állam kéri vissza. Valamint szerződéshez kapcsolódó bónusz számlán lévő összeget (ha volt rajta) azt is elveszik mivel ahogy a nevéből is erred az egy hűség számla.


Ha 10 éves szerződést kötöttél akkor azt tudom javasolni, hogy fizesd tovább a maradék 7 évre. A 10. év után ugyanis adómentesen fogod tudni felveni az addig befizetett pénzt, a hozamokat valamint közben végig igénybe tudod venni a 20% adóvisszatérítést.


Másik opció lehet, hogy szimplán nem fizeted tovább. Ebben az esetben a szerződésed nem fog megszűni és a 10. év végén ugyan úgy meg fogod kapni a pénzed. Ebben az esetben a már befizett összegből vonják le az állandó költségeket (pár ezer forint). A hűségszámla ugrik és adó visszatérítés sincs. Bizakodhatsz benne, hogy az alapok amikbe be lett fektetve a pénzed azok nagyon jó hozzamot érnek el és még pozitívan is kijöhetsz a dologból.


Én mindenesetre azt javaslom neked, hogy fizesd tovább.

2021. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tudom, fiatal&tapasztalatlan, megszívtam."

vs

"közben végig igénybe tudod venni a 20% adóvisszatérítést."


Hogyan jutottál oda, hogy nyugdíjbiztosítása lenne?


10 éves távon mindenképp szívás, bármit csinál.

Az öngondoskodási terv 2.0-nak 5% felett van minden eszközalapra a TKM-je 10 évre, feltételezem a régebbi sem jobb 4%-nál.

Én kiszállnék.

Ha csak 3% inflációval és 4% költséggel számolunk, akkor eleve -7%-ból indul minden évben szerencsétlen, ha végicsinálja.

Inkább üljön át egy a pénzügyi céljainak valóban megfelelő termékbe.

2021. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

6-os válaszolónak (tudom régi, de hátha valaki olvassa még)


Nekünk most küldtek ki díjértesítőt, felette egy fekete kiemelt szöveggel, hogy ha nem fizetünk, akkor felszólító levelet fogunk kapni. És elvileg a nemfizetésről külön kérni kell szüneteltetést.

2023. júl. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!