Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tegnap este vettem észre,...

Tegnap este vettem észre, hogy egy vízfolt van a járólap fölött, biztosító fizet? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy tűnik, hogy valami csőtörés vagy repedés lehet a járólap alatt (padlófűtés van), és egy folt jelent meg a falon. Valószínűleg fel kell verni a padlót, megcsináltatni a csöveket, újraburkoltatni, a falat vakolni, újrafestetni. Ha szerencsém van, csak egy részét, de ha az egészet, akkor több millióba fog kerülni. Ilyenkor fizet a biztosító?
2021. nov. 21. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is le kellene fényképezni az adott helyzetet, aztán X napon belül bejelenteni, a munkálatok alatt szintén fényképezni, számlákat eltenni.

Attól függ, milyen biztosításod van - fizetni fizet, csak nem biztos, hogy annyit, amennyibe kerül.

2021. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Holnap fogom bejelenteni, le is fényképezem. Valami lakásbiztosítás plusz nevezetű, most néztem meg, és az alapbiztosításban írja, hogy van csőtörés (fűtéscső is szerepel), de kiegészítő is van benne vízkár. Teljesen kétségbe estem, tegnap este vettem észre. Ma egész nap ezen rágódtam, és eszembe jutott, hogy van biztosításom, hátha fizetne. Ha nem a számlák alapján, akkor mi szerint fizetnek? Még ezután fogok szakembert hívni, de szerintem valószínűleg először műszeres vizsgálatot kell csináltatni, hogy megállapítsák a csőtörés helyét. Már az is több tízezer Ft.
2021. nov. 21. 23:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Kép?
2021. nov. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha nem a számlák alapján, akkor mi szerint fizetnek? "


1-es vagyok, hol írtam ilyent? (hülyén néző smiley)

Éppenhogy a számlák alapján fizetnek, de arra ne számíts, hogy a teljes károdat megtérítik.

Ha pl. márványlap van járólapnak letéve (csak kisarkítottam), akkor biztos, hogy azt nem térítik, csak sima járólapot.

2021. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Köszönöm. Ma már hívtam őket, annyit mondtak, benne van a biztosításomban a fűtéscső meghibásodásából eredő vízkár. Fotózzak mindent, aztán majd kijön az árszakértő. Ma várjuk a szerelőt, hát majd meglátjuk.
2021. nov. 22. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!