Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen színű lesz a TAJ...

Milyen színű lesz a TAJ lámpám 15-én?

Figyelt kérdés
December 31-ig volt munkaszerződésem. Úgy tudom, annak lejárta után még 45 napig biztosított vagyok. Most olvastam a lámpákról, hogy a TAJ kártyám akkor kerül letiltásra, ha nem fizetem magam után a tb-t és nagy tartozásom halmozódik fel. De ha pl most február 15-én orvoshoz kell mennem, akkor már nem vagyok biztosított, de még tartozásom sincs, akkor jogosult vagyok ellátásra vagy nem?
2022. febr. 8. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

El fognak látni. Nekem egyszer jelzett a lámpa (vállalkozás újraindításakor a könyvelőm szúrt el valamit), de elláttak. Fél év nemfizetés után lesz csak érvénytelen a szám.

Ha a közeljövőben nem találsz munkát és a havi x ezret se tudod fizetni (nem tudom, most mennyi, tavaly talán 8000 volt), akkor az önkormányzatodnál tudsz segítséget kérni, egy évig átvállalhatják, azalatt meg csak találsz munkát. Sok sikert.

2022. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6 hónapi tartozás után szűnik meg az ingyenes ellátás. A "piros" önmagában csak figyelmeztetés.
2022. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy őszintén, szerinted van olyan, hogy nem látnak el? Ha valamilyen bajod lesz, akkor az orvos fog börtönbe menni, aki megtagadta az ellátást. Ezt senki nem fogja bevállalni.
2022. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem döglesz meg nyugi
2022. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!