Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítás, vagy életbiztosítá...

Biztosítás, vagy életbiztosítás? Hogy számolják?

Figyelt kérdés

Esetleg van itt valaki, aki ért a biztosításokhoz?

Van egy Aegon-os biztosításom 15 éves (moneymaxx expressz abszolút hozamú eszközalap) és azt akarom megtudni, hogy a 15 év után azt az összeget vissza fogom kapni, amit befizettem, vagy jóval kevesebbet fognak visszautalni, vagy nem kapok vissza semmit? Az nem érdekel, hogy lesz rajta hozam, vagy mi, csak annyi, hogy ilyenkor visszakapja az ember a befizetett összeget, vagy sem? (Nem én kötöttem a biztosítást és ezt hagyjuk is, hogy miért nekem kell fizetni...) Esetleg, aki ért ehhez elmagyaráznà, vagy tudna segíteni ebben? A biztosítót kerestem, de nem tudnak konkrétumot mondani, ha ezt így megkérdezem, akkor elmondja nekem a visszavásárlási értéket(ami már jóval kevesebb, amit eddig befizettem és am sem szüntetem már meg), vagy pedig a szerződés pénzalapját.



2022. márc. 2. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

irj rám próbálok segíteni (biztosítónál dolgozók).

Azt nem értem, hogy a biztosító miért nem segít? Ki tudja az adatokat, ha nem ő?


Mivel ez egy befektetés, kaphatsz vissza kevesebbet is, mint amit befizettel. Ha van a szerződésben tőke garancia, akkor min. annyit kapsz vissza, mint amit befizettél. Ha hozam garanciát is tartalmaz, akkor többet. Kérdés még, hogy hány évre lett megkötve. Mikor jár le.

2022. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Befektetési egységekhez kötött (unit-linked) biztosításod van.

A moneymaxx nevéből arra következtetek, hogy pénzpiaci eszközökbe fektetethez leginkább (bankbetét, rövid kötvények).

Az ilyen termékek magas költségeit figyelembe véve örülhetsz, ha a pénzednél maradsz.

Aki ezt köttette veled, az egy rossz terméket sózott rád.

Illetve ennek az eszközalapnak hosszú távra semmi értelme, válts valamilyen részvénytúlsúlyos portfólióra, majd az utsó 5 évben visszaülhetsz egy mostanihoz hasonlóba.

2022. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!