Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mennyire érezhetem biztonságba...

Cartago kérdése:

Mennyire érezhetem biztonságban a nyugdíjbiztosításomat? Előfordult már olyan, hogy egy biztosító "eltőzsdézte" az ügyfelek pénzét? Félek attól, hogy 20 évig fizetem a havi díjakat, a végén meg kiderül, hogy jobban megérte volna elköltenem.

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
A biztosítást a hülyék adójaként lehet felfogni, ezt már havonta úgy 10 alkalommal kiveséztük. Konkrétan a nyugdíjbiztosításról még talán nem írt senki ebben a hónapban. Egyik kollégám tavaly ment nyugdíjba, a teljes befizetett összeg 30 százalékát kapta vissza. Tehát ha a stelázsiban gyűltek volna a bankjegyek, akkor most több mint háromszor ennyi pénze lenne. Hogy a többi hova lett? Kérem szépen, elvitte a cica, meg kellett egy új biztosító-palota az V. kerületben és természetesen lecseréltük az igazgatói testület Ferrerijait is vadonatújakra! Ennyi, ugorgyunk a következő kérdésre!
2022. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Félhetsz is. Gazember brókereknek adtad a pénzed.
2022. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem akik erről okoskodnak, semmit sem tudnak erről.

Mivel ez egy befektetés, meg kell jól válogatni bogy mibe fekteted bele.

És ogen, van olyan hogy valaki nagyobb penz reményeben nagyobb kockazatot vállal, ez válság idejénpl szopika. Ilyenkor lehet, hogy kevesebbet kap vissza mint befozetett.

Vannak kisebb kockázatú befektetések,amivel kisebb nyereség hozható össze, viszont kevesebbett bukhatsz rajta.

Tehát a tanácsadót is meg kell válogatni, és képben lenni azzal,hogy mibe fektetsz. Mi ek van értelme, minek mehet fentebb később a hozama.

2022. aug. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem szabad nyugdíjbiztosítással foglalkozni, mert költséges, a hozam bizonytalan, az állami adójóváírás meg csak a befizetések után jár, és csupán 130ezer forint erejéig, aminek az aránya a tőke növekedésével egyre jelentéktelenebb lesz. Sajnos én is hagytam magam belehúzni ebbe 7 évvel ezelőtt, és az idén januárban azzal kellett szembesülnöm, hogy még a befizetett pénz sincs meg. Úgy hogy némi dilemma után kivontam 4 millió százból három milliót, és ugyan buktam félmilliót (az adójóváírás összegét nem számolom, mivel azt kaptam), de még így is jobban jártam, mintha továbbra is bent hagyom. A kivett pénzt állampapírba tettem, ami egy éven belül ledolgozza a veszteséget. A maradék pénz meg az éves minimális befizetéssel meg adójóváírással már kihúzza a hátralévő 3 évet. Szóval röviden: ha még nagyon sok idő van hátra és már most is veszteséges, lehet, hogy célszerű kimenteni még veszteség árán is, mert hosszú távon mg nagyobb lesz a veszteség. Vannak biztonságos, kockázatmentes elég jó hozamot produkáló lekötési lehetőségek (állampapír, jól kamatozó fix bankbetét), abba beletéve hosszú távon nyereséges lehet, a biztosítókat, "ingyenes" tanácsadókat meg befektetési alappal együtt el kell felejteni.
2023. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!