Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Túl későn kötöttem új kötelező...

Túl későn kötöttem új kötelező biztosítást évfordulónál. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az évforduló előtt két héttel a Netrisk-en újrakötöttem a kötelező biztosítást egy másik biztosítóhoz. Azt hittem, hogy még időben van, és egyúttal a Netrisk felmondja a régit. Most kiderült, hogy legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt tehettem volna ezt csak meg, így az új biztosítás amit kötöttem nem is lehet érvényes (már be is fizettem pedig a díjat). Közben a régi biztosításom tovább él, kérik, hogy azt is fizessem be, állítólag már nem is tudom lemondani.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2022. jún. 14. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Befizeted a régit, méghozzá nagyon gyorsan, mert felmondani nem tudod, ha pedig díjnemfizetés miatt szűnik meg, akkor ugrik az addig megszerzett bónusz fokozat és jön a méregdrága napi fedezetlenségi díj.

Az új, de nem érvényes biztosítás díját pedig visszajár neked, igényeld vissza.

2022. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

☛ „állítólag már nem is tudom lemondani.”

Az „állítólag” úgy hangzik, mintha kételkednél abban, hogy az előtte írtak helytállók lennének. Pedig, helytállók.


Pontosítva: nem kötöttél kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás szerződést egy másik biztosítóval, hanem szerződésajánlatot tettél. Nincs tapasztalatom, hogy a netrisk hogyan intézi, de közvetlenül biztosítónál tett szerződésajánlat esetén azonnali igazolást adnak a szerződésajánlat megkapásáról. Ez, nem szerződés. A biztosítónak 15 napja van a szerződésajánlat adatainak ellenőrzésére, aminek eredményeképp vagy változatlan adatokkal szerződést küld, vagy adatpontosítással módosít az ajánlaton, vagy elutasítja a szerződésajánlatot.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 5. §, 6. §.


Esetedben a második biztosító nem tehetett mást, minthogy elutasítsa az ajánlatot. Ugyanis, ugyanarra a biztosítási időszakra vagy ugyanazon biztosítási időszak egy részére kötött további biztosítási szerződés érvénytelen.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 10. § (1)

Márpedig te, jogosulatlanul, ugyanarra a biztosítási időszakra akartál, ugyanarra a gépjárműre második KGFB szerződést kötni.

A meglévő szerződésed folyamatosan fennáll, azt jogszerűen nem mondtad fel. Ugyanis, a biztosítási szerződést a biztosítási időszak utolsó napjára (biztosítási évfordulóra), legalább 30 nappal megelőzően a) a biztosító írásban, b) a szerződő üzemben tartó írásban vagy - a felek megállapodása alapján - elektronikus úton indokolás nélkül felmondhatja. A felmondás akkor hatályosul, ha az a másik félhez határidőben megérkezik.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 7. § (1) és (1a)


Tájékoztatásul:

• A fentin túl, a szerződés érdekmúlással szűnik meg a gépjármű forgalomból történő kivonásával, az üzemben tartó változása esetén, illetve ideiglenes forgalomból történő kivonás esetén, ha az újbóli üzembe helyezés a kivonás napjától számított egy éven belül nem történik meg. (Amit írtál, annak alapján, jelenleg, ezek közül egyik sem áll fenn.)

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 7. § (3)

• A biztosítási időszakon belül - az e törvényben meghatározott eseteken túl - a szerződés csak a felek közös megegyezésével szüntethető meg. (Ezzel próbálkozhatsz, de valószerűtlen, hogy a biztosító belemegy; ezzel példát teremtve, korlátlanul igényelhetnének ilyen méltánylást.)

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 7. § (2)


┌─ Ahogy válaszban már szerepel, a második biztosító a befizetett összeget vissza fogja juttatni számodra.

Ha nem szeretnéd, hogy az az összeg hiányozzon, miközben befizeted a jelenlegi biztosítónál is a díjat – viszonylag magas díjak és éves fizetési gyakoriság estén a kettő számottevő összeg lehet –, akkor kihasználhatod a törvény biztosította türelmi időt.

A díj esedékességétől számított 60 nap a türelmi idő. Ezalatt a díj megfizetése nélkül is fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége (azaz, él a biztosítás). Amit írtál, annak alapján a díj esedékessége az évforduló napja lehet.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § 34. és 19. § (4)

A második biztosító várhatóan jócskán 60 napon belül visszautalja a pénzt, és akkor bármilyen következmény nélkül befizetheted a jelenleginél a díjat. A 60 napból viszont semmiképp se fuss ki; nem elég épp utolsó nap befizetni, a biztosítóhoz meg is kell érkeznie addigra a pénznek. És csekk esetén a postánál 3-4 nap az átfutási idő. ─┘

2022. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Atosz7 ***** válasza:

Biztosításközvetítőként írom, hogy jól leírták az előző hozzászólók.

Fizesd be a "régit", a másikat meg vissza fogod kapni.

És figyelni kell az évfordulóra.

Ha van ismerős, pl. jobb ezt egy közvetítőre bízni, mert ő olcsóbbra megtudja csinálni mint a netrisk.( tudja miket kell beírni, hogy több kedvezmény legyen. PL. legidősebb, legfiatalabb vezető, futott km, stb.)

2022. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, végül megoldottam, még kevesebb lett a díjam, mintha sikerült volna az eredeti átkötés. Kiskapuk mindig vannak. :)
2022. jún. 22. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!