Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » K & H kockázati életbiztosítás...

K & H kockázati életbiztosítás megszüntetése? Fizet vissza?

Figyelt kérdés

1 millió ft hitelt vettünk fel, 3 évre, de emellé kellett kötni 10 évre kockázati életbiztosítást, amit 2590ft-jával kell fizetni.


Amint a hitelt visszaadtuk, nem szeretnénk a biztosítást sem tovább fenttartani.

Ha megszüntetjük, visszaadják az eddig befizetett pénzt? Illetve ha kivárnánk a 10 évet, akkor mi lenne?

Emellet a "kedves" ügyintéző rendszeres befektetést is indított, ami havi 5000ft-ot áttesz másik számlára. Én ezt leállítottam 10 ezer ft utan, mikor folyamatosan csak 8300 ft körüli összegeket mutatott. Ettől is meg lehetne szabadulni valahogy?



2022. júl. 6. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítási díjat természetesen nem fizetik vissza. Menj be a bankba és kérd a szerződésed felbontását. Ha fix idejű szerződés, akkor kérdezd meg ennek a feltételeit persze, mert lehet nagyobbat buksz rajta, mintha inkább fizetnéd tovább.

A fix megtakarítással tégy ugyanígy.

2022. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kockázati életbiztosítás nem feltétlenül rossz, 2.590 Ft-os havidíjjal még kedvezőnek is mondható. Én megtartanám.

A rendszeres befektetéssel már más a helyzet, az ilyen banki termékeket kerülni kell. Nagyon magas díjakkal működnek, ezért is lett a 10.000 Ft-odból csak 8.300 Ft. Ezt szerintem netbankon is le lehet állítani.

2022. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért fizetnék vissza annak a szolgáltatásnak a díját, amit igénybe vettél?
2022. júl. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, azt mondta az ügyintéző, hogy az visszajár. Én akkor rákérdeztem, hogy a kockázati?? Én úgy tudom az nem jár vissza. Erre azt mondta, hogy ne aggódjak, 10 év múlva jó lesz a két gyereknek az a 300 ezer. Mondom értem. De mindegy, mert a hitelt csak úgy adták. De kíváncsi lettem volna ha nem 1 milliót igénylünk, hanm 10-20at akkor mi lett volna?
2022. júl. 7. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Kockázati életbiztosítás része nem jár vissza. Annál kérték, hogya bank legyen a kedvezményezett? Mert ha igen, akkor szüntesd meg, ha lehetett más (kizárólag, es nem plusz a bank) akkor akár jól is jöhet a családodnak ha bármi ér.
2022. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!