Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi történik ha nem fizetem a...

Mi történik ha nem fizetem a tb-t?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 hónapja nincs munkám. Nem fizetem a tb-t. Lesz ennek következmémye? Hogy tudom indítványozni, hogy magam fizessem be a tb-t?

2022. aug. 20. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

ha netán kórházba kerülsz, és mivel nincs biztosításod, megkapod a teljes számlát az ellátásodról.


nav-nál kell kérni.

2022. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha lassan 3 hónapja nincs munkád, akkor nem értem, hogy még miért nem kaptál értesítést a NAV-tól, hogy X. Y. naptól járulék-fizetési kötelezettséged áll fenn.


Talán álláskeresési járadékban részesülsz? Mert akkor érthető, hogy még nem kell fizetned járulékot.


2020. július 01-je óta nem kell indítványozni sehol, hogy járulékot fizess. Ezt a NEAK figyeli, és amint eljön az idő, előírja a járulékot, amiről értesíti a NAV-ot, aki ezt a fizetnivalót az adófolyószámládra felkönyveli, majd a NAV értesít tovább Téged, hogy mi a helyzet éppen Veled.


Ha még nem kaptál a NAV-tól erre vonatkozóan értesítést, akkor valószínűleg nem is kell fizetned még járulékot. Tehát valamid lehet, ami miatt még nem kell. Vagy ellátást kapsz, vagy a státuszod olyan (hajléktalan, stb.), ami ezt nem indokolja. Csak példákat soroltam fel, akinek nem inge, nem veszi magára. :)


Szóval mi a helyzet valójában Veled? Kapsz valamilyen ellátást?

2022. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Kerdező, hová lettél?


Menj be a navhoz es kérj csekket.

Utólag 5 evig behajtjak a tartozast, kesedelmi kamatokkal.

2022. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as, mennyi a késedelmi kamat?
2022. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mindenkori jegybanki alapkamat duplája. És kamatos kamattal megy ....
2022. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"És kamatos kamattal megy ...."


Ez butaság.


A jegybanki alapkamat duplája a késedelmi pótlék (ez nem kamat, hanem pótlék). Kamatot hitelre/kölcsönre kell fizetni.


Nincs adóval kapcsolatban kamatos kamat...

2022. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os, akkor utólagos tb-hátralék visszafizetésnél mire lehet számítani?
2022. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

"6-os, akkor utólagos tb-hátralék visszafizetésnél mire lehet számítani?"


Mire gondolsz konkrétan? Melyik része érdekel?


Ha a késedelmi pótlék részére, akkor azt mondom, hogy azt az adófolyószámlára történő felkönyvelés napjától fogják felszámítani.

Tehát ha Neked 2022. szeptember 22-én könyvelnek fel 380 ezer forint elmaradt járulékot visszamenőleg, akkor 2022. szeptember 22-től indul a késedelmi pótlék felszámítása rá. A késedelmi pótlékot a következő év november 15-e körül írják elő. Tehát a 2022. évben elkésve befizetett, vagy be sem fizetett összegek után felszámolt késedelmi pótlékot 2023. november 15-én. Ha ez az összeg nem éri el az 5 ezer forintot, akkor elő sem írják.


A késedelmi pótlék mértéke éves mérték. Tehát azt az év naptári napjaival osztani kell, ha napra lebontva kell meghatározni a pótlék összegét.


Ha például a jegybanki alapkamat mértéke egész évben azonos, mondjuk 12 %, annak a duplája 24 %. Ha egy 200 ezer forintos tartozást egész évben nem fizettél meg, akkor 200 ezer x 24 % a késedelmi pótlék utána -> 48 ezer.

Ha év közben megfizetted, mondjuk március 23-án, akkor január (31 nap), február (28 nap), március (23 nap) után kell megfizetned a késedelmi pótlékot. Tehát összesen 82 nap után. 24 % : 365 nap = 0,066 % egy napra a pótlék mértéke. 200 ezer x 0,066 % x 82 nap = 10.824 forint 82 napnyi késés esetén.

2022. szept. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
... bocsi, a március 23. már nem pótlékolódik, mert aznap megfizetted... Tehát 81 nap után számítják fel a késedelmi pótlékot.
2022. szept. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De miből is fizetnéd ha nincs munkád és álláskereső vagy. Erre nem gondolt senki. Azt tudod tenni hogy az önkormányzatnál kérvényezed szociális alapon az ellátást egy évre. Nekem sajnos nem adták meg mert örököltem egy veszélyes roncs házat ami vagyon de ha neked nincs ilyesmi akkor talán menni fog. De nem árt ha bejelentkezel álláskeresőre és csatolod a kérvényhez hogy bizonyítsd hogy nem vagy köztörvényes munkakerülő.
2022. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!