Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem tovább Brokernet-es életbiztosításom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván megszűnik. Olvasd el a szerződésedet.
2011. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Némelyik szerződésüknél, ha ezt az első 3 évben teszed nem kapsz vissza semmit. Egy ismerősömnek az volt a tanulópénze, hogy így bukott be 800 ezer ft-ot vagyis 2 éves díjat.
2011. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:(

Pontosan ettől félek, hogy elbukjuk az összes megtakaritásom. 5évig fizettem, de attól tartok , ha tovább fizetjük akkor csak mégtöbb úszik el.

A honlapjaik (Brokernet, Generali P.) átláthatatlan káosz, ezért gondoltam hátha itt valaki tudja mi a teendő...

2011. júl. 25. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
5 év után valamennyit visszakapsz, a kapott feltételben van egy visszavásárlási táblázat,sajnos ezek 20 évre kötik, a hosszú futamídő miatt sok pénz elúszik költségbe.Tilos BROKERNET-nél kötni, sajnos a csillagokat is beígérik,de a mögöttük lévő anyacég, / esetedben a Generali szabályzata a mérvadó/.Az csak kacsa, hogy az alkusz az ügyfél érdekeit nézi, és a számára legmegfelelőbb biztosítást adja, hiszen nem is ismerhetik az összes cég teljes palletáját.Ráadásul a nagyobb cégek nem is kötnek szerződést sok alkusszal ,éppen a rossz tájékoztatás miatt.Azt adják ahonnan magasabb a jutalék.Ha a feltételben szerepel a díjmentesítés lehetősége azzal érdemes élni, mert jó portfólió esetén az elúszott pénz egyrésze visszajöhet.Ehhez a biztosítás fantázia nevét kellene tudnom és utána tudok nézni.
2011. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

3hónap múlva megszűnik a kockázatviselés és 6 hónap múlva megszűnik a szerződés. Persze úgy hogy kifizetik ami jár.

Amit tehetsz: nézd meg hány évre szól a szerződés, vedd elő a különös feltételeket tartalmazó irományt. Ott keresd a visszavásárlási táblázatot. Abban benne van, hogy hány százalék jár vissza (jellemzően) az első két év díjából. Persze lejön még belőle némi költség is, de a utolsó 3 év befizetése elvileg aktuális értéken fizetődik ki.

Ne felejtsd el, hogy egy életbiztosításod van, és az életbiztosításnak is van (volt) díja. Az a rész nem tekinthető elbukott pénznek, mert tragédia esetén szolgáltatott volna az örökösnek vagy kedvezményezettnek.

Én generalis vagyok és semmi hasznom a szerződésedből, de ha szeretnéd megnézem mit tehetsz vele értelmesen.

A türelem és önfegyelem nélkül pedig nem lesz megtakarításod. Ne kapkodj. Ha valami olcsó nem eladni kell hanem vásárolni :) Ezt tudja már minden jó befektető.

2011. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!