Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért emeli a biztosító a...

Miért emeli a biztosító a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját a meglévő ügyfelek esetén?

Figyelt kérdés
25 ezer forinttal nőne a biztosításom díja a következő évre vonatkozóan, pedig semmilyen káresemény nem történt. Ha biztosítót váltok, akkor a tavalyival azonos összegért tudok biztosítást kötni. Ugyanaz a biztosító ahol jelenleg vagyok szintén ennyivel olcsóbban kínálja a biztosítást az új ügyfelek számára. Ez miért éri meg így nekik?

2022. okt. 27. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Melyik biztosítónál vagy? Sima adatpótlással valószínüleg a jelenlegit is tudod csökkenteni.
2022. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Allianz. Eddig fizettem kb. 40 ezret egy évre, a következő időszaktól lenne 65 ezer. Ha biztosítót váltok, akkor ismét tudnék kötni 40 ezer körül.
2022. okt. 27. 11:08
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Irtam privátban.
2022. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd frissítem az adatokat. Ha tényleg csak ennyin múlik akkor minden szuper.
2022. okt. 27. 11:30
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg nem tehetnek kivételt a biztosítók a meglévő és új ügyfelek között, ergo ha törölteted és újrakötöd a biztosítást ugyanannál a biztosítónál, akkor ugyanannyinak kell lennie a díjnak, mint amit az indexlevél tartalmaz.


Egyébként meg simán váltani kell, akár minden évben a legolcsóbb biztosítóhoz. Mongjuk 40 ezer forint egy évre elég sok. Gyenge a bónuszod vagy batár nagy dög kocsi?

2022. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Rendben,szívesen segítettem volna,de ha tudod hogyan kell,akkor szuper.

Szép napot!

2022. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gyenge a bónuszom, mert egy éve van csak biztosításom Magyarországon. 40 ezer környékén vannak a legkedvezőbb ajánlatok több biztosítónál is.
2022. okt. 27. 11:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

✎ 5/ válaszból: [Elvileg nem tehetnek kivételt a biztosítók a meglévő és új ügyfelek között, ergo ha törölteted és újrakötöd a biztosítást ugyanannál a biztosítónál, akkor ugyanannyinak kell lennie a díjnak, mint amit az indexlevél tartalmaz.] 2022. okt. 27. 11:31


Ott tévedsz, hogy a KGFB törvényben nem a díjeltérést tiltják, hanem azt, hogy a díjtarifa kedvezőbb legyen az új szerződő számára.

Itt az összes KGFB-s biztosító díjtarifája, megnézheted; nem fogsz olyat találni, amelyik az új szerződő számára kedvezményt adna: [link]


Másról van szó. Ha megnézed a megadott elérhetőséget, akkor láthatod, hogy a biztosítók változtatgatják a díjtarifát, közülük nem egy, havonta.

Például, te három éve vagy ugyanannál a biztosítónál, nem böngészed a díjtarifa hirdetményeket, így nem is tudsz arról, hogy van egy, vagy több olyan kedvezmény (korrekciós tényező), amit jogosult lennél igénybe venni. Nem közlöd a biztosítóval, nem tudnak róla, nem számítják be. De ha kalkulációt csinálsz, akkor ezeket is bejelölöd, megkapod a kedvezmény(eke)t. És azt hiszed, hogy a biztosító kedvez az új szerződőknek. Pedig csak nem foglalkozol a változásokkal.


Eszerint, arra sem figyeltél, amit az első válaszoló tanácsolt; igaz, van, aki nem hasznosnak értékelte.


┌ Ez olyan, hogy jó sok éve a lakóhelyedről jól begyakorolt útvonalon jársz a munkahelyedre. Közben átadtak egy olyan utat, ami lényegesen lerövidítené az útidődet, de nem figyeltél rá, nem tudsz róla. Egy új kollégád, aki a közeledben lakik, nem tudja hogyan juthat el a munkahelyetekre, útvonaltervezőt használ, ami megmutatja számára a kedvezőbb utat, azon megy a munkahelyetekre. Nem arról van szó, hogy az új kollégának kedvezőbb lehetőséget kínál az útkezelő, csak te belebambultál a megszokottba, ő pedig megtudta a jobb lehetőséget. Mindkettőtök részére ugyanaz a lehetőség. Ha frissítetted volna az ismereted, már régóta te is mehettél volna ott. ┘

2022. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as,korrekt tájékoztatás.1-es vagyok.Én nagyon szívesen meg is csináltam volna neki,de megértem az embereket,hogy bizalmatlanok sok esetben és nem veszik igénybe a valóban jó szándékú felajánlásokat sem.

Valóban minden egyes indexálási értesítőben van egy jó adag szöveg linkkel csatolva,hogy hol lehet az adatokat frissíten,mert nem mindegy még a km óra állás sem.Van olyan mikor csak azt javítom a jelenlegire,és azonnal lecsökken a díj.Nem mindegy az sem hogy mikor volt műszakiztatva az autó,pl ha 3 hónapon belül akkor szintén díjmódosító tényező lehet stb..A meglevő ügyfeleim ezt tudják,mert gyakran segítek nekik ebben.Tehát nem olcsóbb valóban az új szerződőknek csak a régiek nem élnek az adatközlési kötelezettségükkel és így gyakran a magasabb tarifát fizetik ki.Az meg aki lepontozott valószínüleg azt sem tudja miről is van szó.

2022. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Az adatok frissítésével kb. 10 ezer forintot sikerült lefaragni a díjból, így már csak 15 ezer a növekedés az előző éves díjhoz képest.
2022. okt. 30. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!