Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Gépjármű biztosítás második...

Gépjármű biztosítás második autóra?

Figyelt kérdés

Jelenleg üzembentartóként vagyok bejegyezve egy kocsira 2020. novembere óta, B2 biztosítási fokozatban vagyok jelenleg.


Menyasszonyomnak veszünk egy kocsit, neki nem volt még autója, se biztosítása a nevén, 23 éves, 1 éves jogsival. Én 22 éves vagyok és 4 éves jogsim van.


A kérdésem az, hogy megérné e, az asszonyt bejegyezni tulajnak, én meg kötnék vele egy üzembentartóit, úgy olcsóbb lenne az éves kötelező? A meglévő biztosításomat mennyire növelné meg arányaiban?

Itt arra gondolok, hogy nekem november 27-én van az évfordulóm, októberben megcsináltam a biztosító váltást, elég nagy előrelépés lett, eddig 140 ezer volt az éves biztosítás, most kötöttem egy 65 ezres évest, amit be is fizettem már egyrészletben. Ebbe is belenyúlna, ha most kötnék egy új biztosítást egy második autóra, vagy ez csak a következő ősszel a jövő évi váltáskor köszönne vissza?



2022. nov. 15. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A 2.ik biztosítást csak A0-ba tudod megkötni. Szóval bárki nevére megy A0ba lesz a biztosítás.
2022. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Nem fogja megérni valószínűleg, a B02 és az A00 közt 5-10% eltérés lehet a díjaknál, viszont a feleséged 1 éves friss jogsis, ezt a legtöbb biztosító pótdíjazza (2-3. évéig).

Amit meg lehet nézni, hogy a Te biztosítódnál létezik-e valamiféle családi kedvezmény, pl. a Generalinál ez létezik (létezett legalábbis amikor náluk dolgoztam), és akkor a második díjat alacsonyabb lehet.

A megkötött egész éves biztosítás egész évre szól, az a 65.000 Ft-os éves díj marad is és később is független tőle. Ez alól a kivétel az, ha érdekmúlás áll be, eladod az autót vagy véglegesen kivonják a forgalomból, és az esetleg hátralévő időszak díját arányosan visszaadja a biztosító, és a megszerzett fokozatot átviheted 2 éven belül.

2022. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyikőtöknek lenne olcsóbb, azt csak kalkulátor használattal tudhatjátok meg.


Ahogy az 1. válaszban szerepel, azonos üzembentartó esetén a második és további biztosítások A00 bonus-malus induló osztályra köthetők.

Ha két KGFB-d van, azok függetlenek egymástól; hacsak nem azonos hónap és nap a biztosítás kezdőnapja, akkor az évfordulóik is eltérnek.

Nem nézem végig 13 biztosító aktuális díjtáblázatát, de néhány éve volt olyan, amelyik díjkedvezményt adott akkor, ha valaki az ott lévő KGFB biztosítása mellé újabb KGFB-t kötött. De, például számomra, ezzel együtt volt 4 kedvezőbb díjú biztosító, amelyik pedig nem adott ilyen kedvezményt.

Nemrég még volt olyan kockázat, hogy ha valakinek több KGFB-je volt, és káreseménye lett, mert akkor minden szerződésénél jókora károkozói szorzót alkalmaztak. Ezt az illetékes minisztérium kifogásolta, a felügyeletet gyakorló MNB-t utasították az ellenőrzésre; úgyhogy a mai díjtarifa hirdetményekben már nincs ilyen egymásra hatás.


Persze, nagyon változó, hogy a díjmegállapításnál melyik biztosító épp szerződéskötéskor milyen arányban veszi figyelembe akár a bonus-malus besorolást, akár azt, hogy hány éves a szerződéskötő, akár azt, hogy mennyi idős a vezetői engedélye. (Van, amelyiknél utóbbi nem is számít.)

Nem is érdemes ezeket külön bogarászni a díjtarifa hirdetményekben, mert sok tényező alapján adódik a fizetendő díj, és lehet, hogy az a biztosító ajánlja a messze legkedvezőbb díjat, amelyik a legnagyobb mértékben növeli a díjat pl. 25 éves kor alattiaknál és 2 évet el nem érő korú vezetői engedélyesnél.


Szóval, csak kalkulátor használattal derül ki, hogy melyikőtök hol, milyen díjjal tud biztosítást kötni.


Azt is vedd figyelembe, hogy a menyasszonyod nem házastársad (bár másodszorra már asszonynak nevezted), nem egyenesági rokonod és nem is testvéred, így, ha a tulajdonossá válással szerzett üzembentartói jogát akár eladja neked, akár elajándékozza, akkor vagyonszerzési illetéket is kell fizetni a forgalmi engedély kiállítási illetéke mellé. (Üzembentartói jog átadása esetén a vagyonszerzési illeték a tulajdonszerzési illeték 1/4-része; a forgalmi engedély kiállítási illetéke 6000 Ft.)

2022. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!