Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehet e valamit tenni az...

Lehet e valamit tenni az ellen hogy a törvényben előírt kötelező gépjármű biztositást 30napos határ időn kívül lemondjam? Postánál vagyok és méregdrága és 8ezer ft all csökken csak az éves díj 2. évre (1. évem volt)

Figyelt kérdés

Le akartam mondani és akkor mondták nem lehet mert 30 nappal korábban kellet volna évforduló lejárta előtt, más helyen sokkal olcsóbb lenne


Tehát egy nagy rablás az egész.



2022. jan. 31. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdekmúlás esetén, tehát ha eladod az autót vagy üzembentartó váltás történik.
2022. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Üzembentartó váltásként oldottam meg annó, nagyapám átvette hivatalosan akkor egy évre.


Allianznál 110ezer forint lett volna az éves díj kis szar peugeotomra, netrisken kikalkuláltam, Uniqa-nál már csak 40ezer lett, és azóta csökkent.


Szóval igen, érdemes meglépni, de legközelebb figyelj oda a határidőre.

2022. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szemétláda egy szivató törvény ez nem is értem, erre az üzemben tartói váltásra alszom egyet köszi a tippet!
2022. jan. 31. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért volt hülyeség, hogy eltörölték az év végi fordulót...
2022. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tovább gondoltam a üzembentartóváltást, azt mondták olyankor csak 6ezer ft ott kell fizetni a forgalmire, no átadom másnak az üzembentartót ő kifizető a negyedéves biztositást, de én már egyből vissza is vetetem magamra az üzembentartót és az ő negyedéves díját vissza küldik az egészet majdnem mivel 1-2 napig lesz csak a nevén, én meg mehetek új biztositóhoz, mit gondoltok? egy biztositó azt mondta működhet
2022. jan. 31. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

A biztosítódtól legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt kapnod kellett egy tájékoztatót a következő évre ajánlott biztosítási díjról, a figyelembe vett kedvezményekről, a bonus-malus besorolásról stb. Többek közt azt a tájékoztatót is tartalmaznia kellett, hogy jogszerűen az évfordulóra, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt mondhatod fel a biztosítást.

Kb. három heted volt megtenni.


Az üzembentartó jog egy vagyoni értékű jog.

Az üzembentartói jog átadás csak akkor 6-ezer Ft, ha nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni.

Vagyonszerzési illetéket akkor nem kell fizetni, ha a tulajdonos és a vele szerződő leendő üzembentartó

• egyenesági rokonok (egyik a másiktól származik, ilyen a szülő-gyerek, nagyszülő-unoka, dédszülő-dédunoka stb.), vagy

• házastársak, vagy

• testvérek.

Ilyenkor a szerződésen a „jogügylet jellege visszterhes/ingyenes” szövegben az „ingyenes” szót kell aláhúzni. Az adott kapcsolatot, ügyintézéskor okmányokkal (anyakönyvi kivonatok) kell bizonyítani.

A forgalmi engedélyt le kell adni, az újat az ügyintézés során nyomtatják; ennek a kiállítási illetéke 6-ezer Ft.


Egyéb esetben vagyonszerzési illetéket kell fizetni; ez a tulajdonszerzéskor (adás-vétel) fizetendő illetékösszeg 1/4-e.


A nyilvántartásba vételkor, a szerződésen szereplő naptól, érdekmúlással megszűnik az előző üzembentartó KGFB szerződése, hiszen jogszabály a nyilvántartásban szereplő üzembentartót kötelezi KGFB szerződés kötésére és arra, hogy azt díjfizetéssel fenntartsa. A nyilvántartásban egy járműnek, egyidejűleg csak egy üzembentartója lehet. (Aki egy személyben tulajdonos és üzembentartó is, mert nem adta át az üzembentartói jogot másnak, az is üzembentartóként köt KGFB szerződést.)


Az üzembentartó személyében történő változást a tulajdonos, vagy meghatalmazottja jelentheti be; erre a szerződésen szereplő hatálybalépés napjától számított 15 nap áll rendelkezésére.

A bejelentett üzembentartónak, a szerződésen szereplő hatálybalépés napjával kezdődően, kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kell rendelkeznie, ezt az ügyintézés során be kell mutatni. Mivel a biztosítónak a szerződés kiküldése előtt 15 nap áll rendelkezésére az ajánlattevő adatainak ellenőrzésére, lehet, hogy az ügyintézéskor még nincs szerződés, de elfogadják a szerződésajánlat visszaigazolást is, amit a szerződni szándékozó mindjárt megkap.


A tulajdonos bármikor visszaveheti az üzembentartói jogot, ennek semmilyen esetben sincs vagyonszerzési illetéke. Az új forgalmi kiállításnak illetékét, 6-ezer Ft-ot kell fizetni.

Természetesen, a tulajdonosnak az üzembentartói jog visszavételétől rendelkeznie kell KGFB szerződéssel, vagy legalább szerződésajánlat visszaigazolással.

2022. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!