Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Üdv mindenkinek! Eladtuk az...

Üdv mindenkinek! Eladtuk az édesapámnak az autóját. Ő sajnos nagyon beteg. Én a fiaként bemehetek az okmány irodába bejelenteni az autó eladását az adásvételi szerződéssel? Vagy szükséges meghatalmazás?

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Jelentsétek ki online ügyfélkapun stb .
2023. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs az apámnak ügyfélkapuja
2023. máj. 7. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Formanyomtatvány kitölt, édesapád aláírásával felruház, hogy helyette intézkedj, és tudod csinálni.
2023. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen a segítséget
2023. máj. 7. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell meghatalmazás.
2023. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

• Ha édesapád a személyazonosító igazolványát 2016. január 1. után kapta, akkor a hozzá kapott regisztrációs kártya kóddal online is lehet ügyfélkapu regisztrációt készíteni, aztán végezhető az online eladásbejelentés.


• Ha tudjátok, hogy a vevő átíratta, átíratja, akkor nem is szükséges bejelenteni az eladást. Ez egy biztonsági dolog, hogy ha a vevő nem íratja át, akkor a kormányablaki igazolással hitelesen bizonyíthatjátok, hogy eladtátok; kimenthetitek magatokat az esetleges pótdíjak, bírságok alól.

Jogszabály szerint az eladónak is be kell jelentenie 15 napon belül a tulajdonosváltozást, de ha nem teszi, semmilyen jogi eljárást nem alkalmaznak. A sorsra bízzák: ha a vevő nem íratja át, és csintalankodik, akkor az eladó kapja a büntiket, és nem tudja kimenteni magát, mert nincs igazolással hitelesítve az adásvételi szerződése; akár kamu is lehet.


Öt éve adtam el autóm, a fiam két hónapja az övéket. Ismerősnek adtam el, akiről tudtam, hogy biztosan átíratja. A fiam egy idegennek, de az illető saját ígérete alapján három napon belül küldött neki felvételt a nevére szóló új forgalmiról.

Egyikünk sem jelentette be az eladást, én még a biztosítómat sem értesítettem. A vevő átírásával változott a nyilvántartás, erről elektronikus értesítést kapott a biztosító, automatikusan megkaptam a KGFB túlfizetést.


Ha nincs ilyen biztos tudás a vevő felől, akkor meghatalmazással (hivataliul: képviseleti eljárás teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazással) elvégezheted a személyes bejelentést.

2023. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!