Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen meghatalmazás szűkséges...

Milyen meghatalmazás szűkséges, egyáltalán járható-e ez az út? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mobiltelefon, számítógép javításával foglalkozom, vállalkozóként, azonban az alkatrészekkel nem kereskedem, külső (most már itthoni) cég/cégektől szerzem be az alkatrészt. Mi a módja az e-fajta üzletkötésnek?


Elegendő ha az Ügyféllel egy megbízási szerződést írok arról, hogy megbíz az alkatrész beszerzésével? A rendelésnél a szállítási adatoknál a saját adataim, viszont a fizetési adatoknál Ügyfél adatait adom meg?


Esetleg más megoldás?

Köszönöm!



2018. dec. 3. 17:02
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi de eddig hogyan csináltad? Egy normális esetben te rendeled meg és az nem az ügyfél dolga, szerintem a szerelő csak beleszámítja az árba.
2018. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ügyfélnek nincs köze ahhoz, hogyan javítod meg a cuccát. Írd össze, mely alkatrészek kellenek a hibás készülékbe, rendeld meg saját magadnak, szereld be őket, a végén pedig munkadíjjal együtt kiszámlázod ügyfélnek. A beszállítódnak nem az ügyfél fizet, hanem te, te pedig a beszállítónak.


Vagy arra gondolsz, hogy rajtad keresztül rendeli meg az ügyfél saját részre az alkatrészt? Akkor annyi, hogy te megrendeled magadnak, majd pedig kiszámlázod az ügyfélnek, ennyi. Nem értem, mit akarnál megbízási szerződésekkel vacakolni.

2018. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi az egész célja? Nem akarod továbbszámlázni, mert KATÁs vagy és a költségszámlát nem tudod elszámolni? Akkor mondjuk érthető. Szobafestők, villanyszerelők, burkolók stb. szokták így csinálni lakásfelújításnál.

Azonban ha neked saját műhelyed van, kaphatsz egy ellenőrzést, próbavásárlást, ott már ezért valószínűleg büntethetnek. Főleg mivel az ilyen tevékenység elvileg pénztárgép vagy PTGSZLAH köteles. Persze azért jó lenne egy ilyenben jártas könyvelőt is megkérdezned.

2018. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves T0ba!


Eddig teljes mértékben így ment a dolog.

Azonban ha én munkadíjjal együtt kiszámlázom az ügyfélnek a terméket is, az nem minősül kereskedelemnek?

2018. dec. 3. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

A javításhoz alkatrész kell, azt meg meg kell venned. Nem kereskedelem, mert nincs raktáron, és nem csak egyfajtáról beszélünk.

Egy Nav vizsgálaton nagyon beborulnál így.

2018. dec. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

> Azonban ha én munkadíjjal együtt kiszámlázom az ügyfélnek a terméket is, az nem minősül kereskedelemnek?


Nem.

2018. dec. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!