Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkából hazafelé eltorom a...

Munkából hazafelé eltorom a lábam de nem a zebrán mentem át hanam többszáz méterrel arrébb simán az uttesten,a munkavállaló megtámadhatja mint munkahelyi baleset.es meg engem marasztal el hogy neki Kara lett mivel nem tudtam dolgozni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Ha hazafelé a zebrán eltöröd a lábad, az nem munkahelyi baleset.
2023. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Az üzemi balesetnek a helyszín alapján két formája van: a munkahelyi baleset és az úti baleset.


Úti baleset: ha a baleset munkába menet vagy onnan a lakására (szállására) menet közben éri a sérültet. Az úti baleset üzemiségének elbírálásakor figyelemmel kell lenni, hogy munkába, illetve hazafelé menet a lehető legrövidebb úton, indokolatlan megszakítás nélkül történjen az utazás.

Az úti balesetek üzemi balesetnek történő minősítése során meg kell vizsgálni, hogy a balesetet szenvedett személy a lehető legrövidebb úton haladt‐e hazafelé és az útközben tett kitérő szükségesnek tekinthető‐e. Pl. egy mindennapos bevásárlás, vagy ha gyermekét naponta hozza el az óvodából, iskolából stb. nem tekinthető indokolatlan megszakításnak.


Az üzemi balesetnek minősítésnél általános kivétel, ha a munkavállaló szándékossága, gondatlansága, felelőtlensége, vagy kizárólag a saját hibája idézte elő a balesetet.


Önmagában a nem gyalogátkelőhelyen történő átkelés nem esik a fenti kizárásokba, hacsak nem ez az oka a balesetnek.

2023. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!