Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha naponta vagyok bejelentve...

Ha naponta vagyok bejelentve egy munkahelyen alkalmi munkavállalóival akkor van TB. -m vagy nincs? Nem vagyok munkanélkülinek beregisztrálva.

Figyelt kérdés

2015. aug. 23. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nincs TB-t, azt rendezned kell a NAV-nál, sőt ha meghaladod a keretösszeget, akkor még adót is kell magad után fizetni, mert alkalmi munkavállalóként az adót is neked kell magad után fizetni, ha többet keresel, mint amennyi az adómentes keretösszeg. Mármint ami a keretösszeg felett van, az adóköteles.
2015. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Igy igaz nincs tb-d azt neked kell fizetni ilyen esetbe.Illetve ha regisztráltatod magad a munkaügyön és kéred az Önkormányzatnál rászorultsági alapon fizetik hellyetted.Nekem is igy volt anno.
2015. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Én meg úgy tudom, hogy arra a napra van biztosítása, amelyiken bejelentik
2015. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

3-as vagyok: félig tudtam jól, baleseti egészségügyi szolgáltatása van arra a napra (egyszerűsített foglalkoztatás)


"Társadalombiztosítás:


A munkavállaló az Efo.tv. szerinti foglalkoztatása alapján nem minősül biztosítottnak, csak nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint álláskeresési ellátásra szerez jogosultságot. A nyugellátás számításának alapja napi 500 forint közteher esetén 1370 forint/nap, napi 1000 forint vagy azt meghaladó közteher esetén 2740 forint/nap."

2015. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 3-as, rosszul tudod.

Ugyanis alkalmi munkavállalás esetén a munkáltató csak azt fizeti, amit neki magának kell fizetnie a munkavállaló után, a munkavállaló saját fizetnivalója ilyenkor nem kerül levonásra, mint egy rendes munkaszerződés esetén, hanem mindent az alkalmi munkavállalónak magának kell fizetnie.

2015. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! mindenkinek ment a zöld pacsi.
2015. aug. 30. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!