Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szeretnék táppénzre menni 3-4...

Szeretnék táppénzre menni 3-4 hetet,ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Nem engedhetem meg magamnak,hogy egy kicsit se tegyek hozzá a háztartáshoz,így muszáj vagyok táppénzre menni.

26 éves vendéglátós vagyok,és elég komoly egészségügyi problémám alakult ki. ( a szememmel,abszolut nem játék,a látásom megőrzése a tét)

És úgy érzem munka mellett jelen pillanatban nem megy,hogy a gyogyulasomra és a napi rutinom kialakitására koncentráljak a kezelések mellett.

Szerintem a munkahelyem nem táppénzkifizető hely,így a navhoz kell ezzel menjek?

Holnap megyek az orvosomhoz,ma beszéltem vele telefonon,azt mondta ir papirt,és pszihologushoz is beutal.

Minimálbérre vagyok bejelentve,az érdekelne így kitől és mennyi pénzt kapnék,vagy kihez forduljak?

Nem számítok túl nagy összegre,csak szeretném legalább a lakbérem meg a telefonszámlám kifizetni magam.

Vagy hogy ha heti 1-3 napot bemennék délutánonként 6-7 orat dolgozni,mellette akkor is kérhetem e a táppénzt vagy valami támogatást,mert jelen pillanatban nem tudok úgy dolgozni ahogy a megélhetésemhez szükség lenne rá.



2023. jún. 13. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha táppénzen vagy nem mehetsz dolgozni, mert papíron munkára alkalmatlan vagy. Az első 15 nap betegszabadság lesz, erre a béred 70%-a jár, ezt a munkáltatódtól kapod, viszont orvosi igazolást vinned kell neki. 15 nap után már táppénzen leszel, ugyanúgy kell vinni az orvosi igazolásokat (kórházi vagy háziorvosi) és ügyelni kell rá, hogy a táppénzes időszak folyamatos legyen. Tehát mondjuk keddig tartott az egyik igazolás a másik csütörtöktől kezdődik, akkor ott lesz egy lyukad, amit nehéz utólag igazolni (max szabadságon leszel, ha van szabid). Az igazolásokat folyamatosan el kell juttatni a munkáltatódnak, aztán vagy ő vagy a könyvelője küldi tovább a NEAK részére. A táppénzt ilyenkor az államtól kapod. A másik, hogy fontos, hogy a, munkáltatód küldjön be nekik időben mindent, ugyanis több ismerősöm is járt úgy, hogy 1-2-3 hónapig is ültek a TP-s papírokon és természetesen annyival később is kaptak pénzbeli ellátást.

Ilyenkor a fizetésed 60%-a jár. (számold ki mire elég).


Az, hogy te tp alatt bemennél fű alatt dolgozni (zsebbe fizetéssel) elég komoly rizikó, mert ha kaptok egy ellenőrzést és te papír szerint munkaképtelen vagy, közben dolgozol elég súlyos büntit adnak...


Jól gondold át, mondjuk a szemem világa fontosabb, de volt hogy egy haveromat magas vérnyomással vették 2 hónap táppénzre, inkább orvosfüggő ez is.

2023. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem kéne két hónap,nagyon max 1,de mentálisan és fizikálisan is rendbe kell szedjem magam,ez sajnos 1 hét szabi alatt nem megy.

Heti 2x megyek csepegtetésre,tudnék mellette dolgozni de annyi minden stressz ér amivel nemtudok mit kezdeni,és képtelen vagyok be állni egy normalis napi rutinra.

Lehet inkább akkor kevesebbet kéne vállaljak,keresni esetleg valami telefonos vagy online melót.

2023. jún. 13. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor munkahelyet kell cserelned ha nem bírod. Most van nagy pörgés, lehet kiégtél, szedj sok vitamint hogy javuljon az egeszseged. Reggel es este meditalj, a lelki egeszségedért is. Kitartást és sokszerencsét.

Meg a plazma adast tudnám neked javasolni, penz kiegészítésnek, hogy ha alkalmas vagy rá egeszségügyileg, bar tappenz alatt szerintem oda sem mehetsz.

2023. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!