Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fél éve dolgozom a mostani...

Fél éve dolgozom a mostani munkahelyemen. Össze jött a baba, viszont az orvosom veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre szeretne venni. (Többi lenn? )

Figyelt kérdés

A baba születéséig meglenne az 1 év munkaviszonyom a GYED-het.

Viszont 6 hónap munkaviszonyom van jelenleg, a baba születésééig viszont még 7-8 hónap van hátra.

Hogyan tudom pontosan kiszámolni, hogy mikor mehetek táppénzre ahhoz, hogy végig biztosított legyek?

Vagy vegyem ki a szabadságom először?

A baba a legfontosabb, de itt kb. 1 hónapon múlna a táppénz, hogy szülésig meglegyen. Nincs erre kalkulátor valahol?


2016. febr. 1. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne ehhez kalkulátor?

Ahogy írod is, csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. Nem dolgoztál még 7-8 hónapot, így még nem mehetsz el úgy, hogy végig táppénzen lehess.

A szabadságodból pedig kizárólag az időarányost köteles kiadni a munkáltatód! Mivel még csak februárt írunk, ez max. pár nap.

2016. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A CSED-et igényelheted már szülés előtt 4 héttel. Számold ki, hogy így dolgozol-e annyit, hogy addig lehess táppénzen. Így elvileg pont meglesz. Ha jól értelmezem kb. 2 hónapos vagy. Én várnék még 3 hónapos koromig a táppénzzel és a főnöknek való bejelentéssel, mert ha elvetélsz nagy eséllyel kirúgnak.
2016. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
eleve 28 napot nyersz a cseddel. És végszükség esetén én megjátszanám, hogy első körben ne veszélyeztetett terhesként írjanak ki, hanem valami mással, hogy betegszabival kezdődjön a táppénzed, ez 15 munkanap, közel 3 hét... Ha bele is esik a betszabi a számítási időszakba, és kicsit lehúzza az alapot, akkor is a baba az első.
2016. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!