Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szeretnék egészség biztosítást...

Szeretnék egészség biztosítást kötni, olyat amit idővel fel tudnék használni, fogorvosra. Van ilyen? Mit ajánlanátok ?

Figyelt kérdés
2023. jún. 21. 10:33
 1/5 anonim válasza:
Kezdj el dolgozni
2023. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van munkám
2023. jún. 21. 13:37
 3/5 xswerdy ***** válasza:
egészségpénztárra gondolasz szerintem, nem biztosításra. Keress rá a neten a feltételekre.
2023. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egészségbiztosítás, mint biztosítás, törvényileg nem fedezheti a fogászati ellátást. Egyik biztosítónál sem. Tudom, mert ezzel foglalkozom. Egészségpénztár az más, ott talán tényleg van ilyen fedezet, de azt annyira nem ismerem.
2023. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

az egészségpénztárnál magadnak gyűjtögeted a pénzt, amit saját (és családtagjaid) egészségügyi kiadásaira fordíthatsz, és mindehhez kapsz némi állami támogatást (de fizetsz is a biztosítónak némi díjat). Nagyon sok fogorvos szerződésben áll az egészségpénztárakkal, náluk fizethetsz egészségpénztárból.


Azt nehezen tudom elképzelni, hogy törvény tiltaná magán egészségbiztosítás kötését, ami a fogorvost is tartalmazza. Szerintem egyszerűen a biztosítók nem foglalkoznak vele, mivel elég nagy a rizikója, hogy valaki éppen egy komolyabb kezelés-sorozat előtt köt biztosítást, és utána felmondja. Olyan egészségbiztosítás van egyébként, amelyikben évi egy fogászati kontroll benne van, de kezelés már nincs.

2023. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!