Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tegyek, hogy biztonságban...

Mit tegyek, hogy biztonságban legyen a pénzem, és megnyugodjak?

Figyelt kérdés

Olyan családból jövök, ahol baromira nem foglalkoztak a pénzügyi tudatossaggal sosem. Már 47 éves vagyok, és most úgy fel éve jutottam el oda, hogy egy biztosítónál (baromi szimpi ismerős által) kötöttem mindenfélét: a gyerekemnek 25 éves koráig, magamnak nyugdíj stb. Nagyon örültem, hogy ez végre rendben, és a férjemet meg anyukamat is igyekeztem meggyőzni hogy tegyenek lépéseket a pénzügyeik rendezésére ugyanitt.

Most tok véletlenül (ha van véletlen) kiderült, hogy ez a cég a Mészárosé. Ha tudtam volna, meg sem kötom. De ezen kívül általában elég rossz véleményeket olvastam (most) a konstrukcióikról, és hogy nem éri meg. (De mindegy is, mert ML miatt nem jöttem volna ide.)

Most nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mit csinaljak, hova menjek: legfőképpen kiben bizhatok meg?

Hova tegyem a pénzem, ahol jó helyen van? Mihez kezdjek úgy, hogy szinte alig értek hozzá?

Kíméletes válaszokat szeretnék, mert nagyon kiborultam.

Szóval hova forduljak, ahol az én érdekeimet nézik és nem vernek át? Honnan tudom, ki/mi “az igazi”?

Nagyon megköszönöm a jó fej válaszokat…


2023. aug. 16. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem nemzetközi tulajdonú pénzügyi intézményt, nyugdíjbiztosítót, stb megbízni... hát kötélből vannak az idegeid :D Nem is értem.


Ezért szokás előre informálódni, gondolkodni, aztán cselekedni, nem pedig fordított sorrendben.


Felnőtt ember vagy, azt teszel, amit jónak látsz.

Nekem van egy külföldi intézetnél nyugdíjbiztosításom, egy külföldi intézetnél TBSZ számlám, fizikai arany, és állampapír.

2023. aug. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

“Ezért szokás előre informálódni, gondolkodni, aztán cselekedni, nem pedig fordított sorrendben.” - Ezzel a megjegyzéssel mi celod volt? És nekem mi a hasznom belőle?


“Felnőtt ember vagy, azt teszel, amit jónak látsz.” - Hű, nem mondod! Az konkrét! 😂

2023. aug. 16. 02:15
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem értesz semmihez akkor marad az állampapir, és képezd magad.


Amúgy milyen válaszokat vársz? Nem igazán értem mit szeretnél a kérdéstől.

2023. aug. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

#2


Egy kis önreflexiót kicsikarni. De látom hiába.

Én például ha elcseszek valamit, végiggondolom hogy mi vezetett a hibás döntéshez, hogy tanuljak belőle, és legközelebb a folyamat kritikus pontján ne hozzak rossz döntést.

Te azt várod, hogy megmondjuk mit csinálj, pedig a lényeg nem ez, hanem hogy fejleszd a saját kognitív kapacitásodat a helyes döntések hozására. A probléma nem a probléma, hanem a hozzáállásod a problémához. Erre próbáltam rávilágítani.

Nem tudom milyen választ vársz. Rengeteg független elemző létezik, de nyilván ha képes lennél opciókat mérlegelni, már korábban is megtetted volna. Konkrétan megmondjuk hova vidd a pénzed?

2023. aug. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Tedd be allampapirba azt cso, vagy s&p500-ba
2023. aug. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Meglepődik, hogy mészárosé! 😅
2023. aug. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Az a helyzet, hogy befektetésedből kizárólag te szeretnél minél több kamatot elérni, minden más szolgáltató csak lecsípni szeretne belőle, legyen az bank avagy biztosító.


Ezért érdemes pénzügyileg képezni magad, hogy céljaidnak megfelelően, jó befektetési döntést tudj hozni. Jelenleg nagyon egyszerű tanulni, rengeteg könyv, online video tanít, például youtube-on Pénzügyi fitness, Elemzésközpont, Bence Balázs, könyvre pedig tőzsdére nagyon jó induló, a Benjamin Graham - Intelligens befektető.


Ne félj tanulni, 1 éven belül már könnyedén összeszedsz olyan tudást, hogy ne verjenek át! Addig meg tedd állampapírba a pénzed, hogy valamelyest tartsa az értékét!

2023. aug. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
még mindig nevetek, hogy sokan állampapírt ajánlanak xddd
2023. aug. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugi nem mészárosé, ő csak 1 stróman a sok közül!
2023. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ő valójában egy Orbán báb. Szóval nem szeretném hogy ott legyen a pénzem. Tudom, oda mennek a közüzemi díjak és csomó egyéb dolog, de ami a hatalmamban all, azt megteszem, hogy elkeruljem őket.

Most megpróbálok kikászálódni, és akkor maradok a tanulásnál.

Jelenleg nem tudom, hol kezdjem, kicsit sokkban vagyok, de legalább csak pár százezer eddig a bukta.

Köszi a segítő szándékú hozzászólásokat.

2023. aug. 16. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!