Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Üdv! Örököltem egy utánfutót...

Üdv! Örököltem egy utánfutót hagyatékátadó végzés után kötöttem rá kötelezőt át is irattam most a biztosító mégis fedezetlenségi díjat számol az elhunyt halála napja és a végzés dátuma közti időre Jogos lehet ez ?

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 18:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos igen. Ez egy faramuci helyzet.
2023. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az utánfutó nem ér annyit mint amennyit kérnek .
2023. szept. 26. 18:44
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos jogos.

A vehető örökös kell, hogy fizesse a kötelező díjakat, a hagyatéki eljárásig, vagy jelezheti a tulajdonos halálát a hatóságnak, és akkor fel lehet függeszteni a biztosítást például. (ideiglenes forgalomból kivonás)


Most azonban fizetned kell.

Próbálj méltányosságot kérni!

2023. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
*vélhető
2023. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor is ha egész évre ki volt fizetve a biztosítás ?
2023. szept. 26. 19:24
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Miert számolnak fedezetlensegi díjat? En is orokoltem egy futót meg egy kocsit, ez év decemberig van rá biztosítás fizetve, hagyatéki majd október vegen lesz. Beszeltem a biztosítókkal, nem írtak ilyet, hogy gond lenne.
2023. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Itt valami nem stimmel..ha ki van rá fizetve a biztosítás idénre és kötöttél újat nem számolhatnak fedezetlenséget rá.
2023. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha ki volt fizetve, akkor nyilván nem.

De mondjuk ezt nem írtad a kerdesedben.


Nekünk kell kitalálni mindent? 🤔

2023. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
A halál napjától a régi biztosítás nem él, mert elhunyt a szerződő. Hagyatékin visszamenőleg nevesítik az új tulajt (örökös), akinek fizetnie kell(ene). Mivel a hagyatéki elhúzódik, ezért van ez a faramuci helyzet. A haláleset napján ki kellett volna vonatni a forgalomból. A korábbi biztosítás időarányos díja visszájára (az örökösnek). Méltányosságot kérj. 1es voltam.
2023. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egy biztosítási alkusznál kötöttem minden gond nélkül át is írták és a biztosító most küldött egy számlát hogy közvetítő rosszul számolta .
2023. szept. 26. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!