Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha osztrák balesetbiztosításom...

Ha osztrák balesetbiztosításom van, akkor tényleg nem fizet, ha magyar lakcímem van?

Figyelt kérdés
Ausztriába ingázom már 10 éve, amikor a bankszamlám megnyitottam, akkor kötöttem balesetbiztosítást is. Ma azt mondta egy magyar pénzügyi tanácsadó, hogy hiába fizetem, mert magyar lakcímmel úgysem fizetnének ha szükségem lenne rá. Ez igaz? De ha az osztrák biztosító nem fizet ilyen esetben, akkor miért lehet egyáltalán megkötni magyar lakcímmel? Magyarországon külföldi lakcímmel nem lehet balesetbiztosítást kötni, csak magyarral..
2023. okt. 21. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

"De ha az osztrák biztosító nem fizet ilyen esetben, akkor miért lehet egyáltalán megkötni magyar lakcímmel?"


Azért, mert így is vannak olyan agyhalottak / analfabéták, akik aláírják a szerződést, a biztosító társaságok pedig nem ellenségei a saját pénzüknek.

2023. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
De lehet Magyarországon külföldi lakcímmel kötni (még a magyar állampolgárság sem kötelező), semmi sem tiltja, ahogy egyes korrekt biztosítók is simán fizetnek, ha a baleset bárhol is történik veled a világon. Marhaságot mondott a másik tanácsadó. Azt viszont érdemes fejben tartanod, hogy a magyar biztosítók legtöbb esetben forintban fizetnek, az osztrákok nyilván euróban. Fel kell mérni alaposan, hogy mekkora fedezetre van szükség.
2023. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!