Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Köteles vagyok diákmunkára...

Köteles vagyok diákmunkára táppénzes papírt adni, nem elég az orvosi igazolás?

Figyelt kérdés
táppénzes papírt kérnek mindenáron, mivel az orvos nem látja igen értelmét nem is nagyon akar adni, elég csak az orvosi igazolás, esetleg valami törvénykezés van erről

2023. nov. 3. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2023. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondd hogy arra a napra nem kersz fizut
2023. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"mivel az orvos nem látja igen értelmét nem is nagyon akar adni,"


Milyen orvos az ilyen? Valaki keresőképtelen és nem ad róla igazolást (táppénzes papírt)? Akkor milyen jogon kapsz arra a keresőképtelen időszakra egyéb ellátást (betegszabadság, vagy táppénz)? Az orvosi igazolás - amiről te beszélsz - csak arra jó, hogy igazolja, aznap megjelentél a dokinál, és ebből kifolyóla nem jelentél meg munkavégzésre, tehát nem igazolatlan időszakod van a munkáltató felé. Ellátásra viszont nem jogosít.

2023. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen formában vagy diákmunkán? Diákszövetkezeten keresztül csak SZJA-t vonnak, TB járulékot nem, a TB-d a tanulói/hallgatói jogviszonyod miatt van. Emiatt nem is jár neked táppénz vagy betegszabadság (azaz a távolléted alatt nem kapsz pénzt). Az logikus, hogy egy munkahelyen mondjuk igazolást kérnek arról, hogy beteg vagy és nem tudsz menni dolgozni, de mihez kell nekik a táppénzes papír, ha nem kapsz táppénzt?
2023. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az a "diákmunka"? Ha szakképzési munkaszerződésed van, akkor munkavállaló vagy, tehát azok a szabályok vonatkoznak rád. Ezt említsd meg az orvosnak, hogy Te jogilag munkavállaló vagy, hiába nem vagy még nagykorú.


Ha nem vagy a munkahelyen/iskolában, akkor arra a napra nem jár munkabér, betegszabadság/táppénz pedig csak abban az esetben, ha viszel táppénzes papírt. A sima igazolás arra jó, hogy jóhiszeműnek tartson a munkahely, tehát esetleg ha végzés után célod ott maradni, akkor ne tartson lógósnak. Illetve ha iskolai napon hiányzol, akkor az iskola eltekinthet az igazolatlan hiányzás esetén járó szankcióktól az orvosi igazolás hatására, de munkabért nem tud intézni: értesíti a céget a hiányzásról.

2023. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Diákszövetkezeten keresztül vagyok, annyira kell nekik a tappenzes papir , hogy elismerjek, hogy beteg vagyok, az orvosi igazolás(ami suliban is kell, az nem jó nekik). Több helyen is dolgoztam már és ez az első ami ilyet kér tőlem, de mondom, ugyanúgy diákszövetkezet.
2023. nov. 3. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van a munkáltatónak, hogy olyan papírt kér, amilyet.

Azért is bír kiemelt jelentőséggel a távollét ilyen jellegű igazolása, mert a munkaidő-nyilvántartást naprakészen és hitelesen szükséges vezetnie a munkáltatónak.

Keresőképtelen az, aki betegség miatt MUNKÁJÁT nem tudja ellátni. A 102/1995. (VIII. 25.) kormányrendelet kimondja, hogy ilyenkor az orvos köteles a keresőképtelenségről szóló orvosi igazolást kiállítani. Olyat, amit a munkáltató most tőled kér. Ez teljesen független attól, hogy jár-e ellátás neked általa vagy sem.


Ha csak iskolába járnál, és oda kellene igazolni, hogy betegség miatt nem tudsz részt venni az oktatáson, oda teljesen megfelel a sulis igazolás. Ott nem MUNKÁT végzel ugyanis.


"Több helyen is dolgoztam már és ez az első ami ilyet kér tőlem, de mondom, ugyanúgy diákszövetkezet."

Ezt szomorúan hallom...

2023. nov. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!