Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért kaptam egy 125ezres...

Miért kaptam egy 125ezres számlát a biztosítótól ha van biztosításom? Sos

Figyelt kérdés

Rpviden a sztori:11 éve balesetmentes vagyok, ezzel kezdeném. Nemrég egy parkolóban koccantam, volt kötelezőm, már a forduló után az új év is beffizetve, erte 3 héttel az új biztosítas megkötése után kaptam egy levelet, hogy 125e ft-ot fizessek be HOLNAPIG.


Ez mi? Miért? Miért van biztosításom akkor? Valaki vilagosizson fel legyen kedves, köszönöm.


nov. 24. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudjuk.
nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
🤷.
nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém, komolyan. Elképzelem okés?

Kaptál egy levelet.

A levélben feketén fehéren csak annyi van írva, hogy:

"Figyelj köcsög, fizess 125ezret, most!"


Ennyi, igaz?

nov. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem az ügyfélszolgálatukat kérdezed meg?
nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen levelet, kitol, miert? Hat ha csak 2 szot irsz hogy segitsunk?


Sos

Sos

nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyilván kárrendezésre, mire. Az volt a levélben hogy az évforduló óta kárrendezés történt és emiatt fizessek be 125ezret.

Az ügyfélszolgálat előtt akartam tajekozódni mielőtt beléjük állok hogy mi a feszkes fenéért fizetek én biztosítást ha előrébb lettem volna ha a parkolóban zsebbe dugok egy 100ast aztán felejtsük el egymást. Legalább nem romlik a besorolásom, a kárt meg így is ugyis feketén fehéren én perkálon ki akkor is ha van biztosítás.

nov. 24. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
pontosan mi van a levélben, beírnád ide esetleg?
nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj le. A biztosító azért küldte ki ezt a levelet, mert kötelező neki! Megküldték, hogy mennyit fizettek ki a károsultnak. Ha te ezt az összeget megtéríted nekik, akkor nem esik a bónusz fokozatod. Ha nem téríted meg, akkor két fokozattal lentebb ugrik a bónuszod és ennyi.
nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8as köszönöm szépen. Ez már közelebb vitt.

Most nem vagyok otthon hogy leírjam pontosan mi volt a levélben, de nem éppen opciónak tűnt, inkább felszólításnak és tényleg valami nevetséges 2,3 napos határidő volt a csekken. Ez így biztosan nem volt bene hogy ha megtérítem ez meg ez lesz. Ha nem térítem, akkor meg az. Inkább az hogy ennyi volt a kártérítés, itt a csekk.

nov. 24. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, ha előzmény és indoklás nélkül csak úgy kárösszeget követel a biztosító.


Ha a károkozás az évforduló után történt, akkor ez nem lehet díjkülönbözet, mert biztosítási év közben emiatt nem módosíthat díjat a biztosító. [↓*¹]


Károkozás esetén a biztosító felajánlja a károkozónak a kárösszeg 45 napon belül történő megtérítésének lehetőségét; ha ezzel él a károkozó, akkor nem kerül visszasorolásra a bonus-malus rendszerben. [↓*²] Erről, kellő tájékoztatás mellett, kizárólag a károkozó dönthet.


A KGFB törvény meghatároz eseteket, amikor a biztosító visszkeresettel élhet, azaz, adott összeghatárig a vezetőtől vagy az üzembentartótól követelheti a károsultnak kifizetett kárösszeg megtérítését. [↓*³] De nem csak úgy ukk-mukk-fukk és találja ki a károkozó, hogy mi van, hanem részletes indoklás kell hozzá.


────────────────────────────────────────────────────────

*¹ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 24. § (1)

────────────────────────────────────────────────────────

*² 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól 7. §


────────────────────────────────────────────────────────

*³ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról

„Visszkereset

34. § (1) A biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a 36. § (6) bekezdésében meghatározott előlegezés esetén a Kártalanítási Számla kezelője az általa kifizetett kártérítési összeg megtérítését követelheti:

a) attól a vezetőtől, aki a gépjárművet az üzemben tartó vagy az egyébként jogosan használó engedélye nélkül vezette;

b) a biztosítottól, több biztosított közös károkozása esetén bármelyiküktől, ha a kárt jogellenesen és szándékosan okozták;

c) a vezetőtől, ha a gépjárművet alkoholos vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szertől befolyásolt állapotban vezette, illetve bármely biztosítottól, ha a gépjármű vezetését ilyen személynek adta át, kivéve, ha bizonyítja, hogy a vezető alkoholos vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szertől befolyásolt állapotát nem ismerhette fel;

d) a vezetőtől, ha a gépjármű vezetésére jogosító engedéllyel nem rendelkezett, illetve bármely biztosítottól, ha a gépjármű vezetését ilyen személynek adta át, kivéve, ha bizonyítja, hogy a gépjárművet engedéllyel vezető esetében a gépjárművezetői engedély meglétét alapos okból feltételezte;

e) az üzemben tartótól, ha a balesetet a gépjármű súlyosan elhanyagolt műszaki állapota okozta;

f) a vezetőtől, ha a kárt segítségnyújtás elmulasztásával, illetve foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetéssel okozta;

g) az üzemben tartótól, illetve a vezetőtől, ha a szerződés megkötésekor, a biztosítási esemény bekövetkezésekor, vagy egyébként terhelő közlési, változásbejelentési, kárbejelentési kötelezettségét nem teljesítette, oly mértékben, ahogyan ez a fizetési kötelezettséget befolyásolta.

(2) Ha a biztosított az (1) bekezdés c) pontjában, valamint a vezető az f) pontban felsorolt esetekben köteles a megtérítésre, a teljesített szolgáltatások keretei között egy biztosítási eseménnyel kapcsolatban a biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a Kártalanítási Számla kezelője legfeljebb 5 millió Ft-ig érvényesítheti követelését.

(3) Ha a biztosított az (1) bekezdés d) pontjában, valamint az üzemben tartó az (1) bekezdés e) pontjában meghatározott esetben köteles a megtérítésre, a teljesített szolgáltatások keretei között egy biztosítási eseménnyel kapcsolatban a biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a Kártalanítási Számla kezelője legfeljebb 1,5 millió Ft-ig érvényesítheti követelését.

(4) Ha az üzemben tartó, illetve a vezető bizonyítja, hogy az (1) bekezdés g) pontjában meghatározott kötelezettségét nem szándékosan szegte meg, a biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a Kártalanítási Számla kezelője követelését az általa teljesített szolgáltatás keretei között legfeljebb 500 ezer Ft-ig érvényesítheti.

(5) Az elhunyt biztosított örököseivel szemben a biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a Kártalanítási Számla kezelője nem érvényesíthet megtérítési igényt.”

────────────────────────────────────────────────────────

nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!