Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosításnál (panel,...

Lakásbiztosításnál (panel, 54m2) reális, hogy egy régi 2016-os szerződés 17e Ft-ról (értékkövetés volt évente) most újrakötve 40e Ft fölötti összegeket kérnek a Allianz, Alfa pl. Mi történt a lakásbiztosítási piacon?

Figyelt kérdés
(Groupama meg másoknál van olcsóbb is, 20e körül, ugyanerre. Az online kalkulátorok szerint.)

#díj #lakásbiztosítás #drágulás #lakásbiztosítási díj #lakásbiztosító váltása #lakásbiztosító
dec. 7. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A 2016-ban vett panel ára megduplázódott, azóta.

Ha a biztosítási érték fedezi a jelenlegi értékét, akkor a dupla biztosítási összeg rendben van.


Ha a biztosítási érték jóval kevesebb, mint a jelenlegi ár, akkor nem annyira jó.

dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Pont ugyan azért, amiért az efféle biztosításokat hülyék adójának is hívják...
dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos nem foglamaztam egyértelműen, elnézést: a 2016-ban kötött szerződés tavaly (2022-2023 intervallum) került 17e Ft-ba, nem 2016-ban. 2021-2022 időszakra még 14e Ft volt. Szóval egyik évről a másikra emelésről van szó, duplázódás.


Lehet, hogy akkor valami vagy nagyon kedvezményes volt. Mert szerintem nincsen alulbecsülve. (És ugyanolyan a típusa is a legtöbb paraméterben, amennyire meg tudom állapítani. Beázás, ingóságok, villámkár, betörés, stb.)

dec. 7. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi történt? Te hol éltél. Az ingatlan árak duplazodtak vagy haromszorozódtak.


A biztosítási összeget is nézd, ne csak azt, hogy 16ezerbe került. Lehet, hogy az csak 10 millió forint volt, miközben a lakás értéke már 18 millió. Az új kotesnel pedig ezt a magasabb (és valosabb) értéket vették figyelembe.

dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ingatlanárak jelentős növekedése miatt a lakásbiztosítások nagy része alulbiztosítottá alakult. Most több biztosító is újítja a lakásportfólióját, és újravizsgálnak minden szerződést. Jelentős emelés várható mindegyiknél. Továbbá egyre drágábbak az ingóságok (berendezés, elektormos eszközök, ruhák...) ezeket is fedezni kell valahogy, mi csak nagyvonalúan összeszámoltunk mink van itthon, 15 milliós ingósággal kellett számolnunk, szerződésben korábban 5 millió volt.
dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további megjegyzéseket. Igen, valóban nem volt számomra nyilvánvaló az ingatlanára emelkedése. Nem követem annyira ezeket, mert van egy lakásom és kész. :-)


Ami számomra furcsa volt - mint írtam az egyik (3-as számú) kiegészítő megjegyzésemben, hogy a biztosítás alapjául szolgáló ingatlan érték* és ingóságok alig nőttek. 18 -> 20 millió. És maradt az 5 milliós ingóság. Tehát nincs szó alulbiztosítottságról.

*ugye ez valójában nem igatlan érték, hanem "újjáépítés költsége".


Megjegyzésem még: végülis az Allianzos ügyintéző adott valami kedvezményt - 20%. Szerintem az kb. bárkinek jár. És 30.000 Ft önrésznél további tetemes 8.000 Ft éves kedvezmény jár. Így nagyjából a 25e Ft alatti maradt az éves lakásbiztosításom végülis.

dec. 15. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!