Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 48 éves vagyok.Szeretnék...

48 éves vagyok.Szeretnék életbiztosítást kötni.Nincs semmilyen betegségem jelenleg.Eddig csak olyat találtam hogy 15-20 évig lehet megkötni és ha túlélem az időt visszakapom az addig fizetett összeg 20%-át.?

Figyelt kérdés

Ezt nyilván nem fogom megkötni segítsetek mert teljesen elvesztem a témában

Olyan biztosítást szeretnék kötni ami életem végéig fizetek és ha meghalok bármiben is a fiam kapna egy korrekt összeget

Van ilyen biztosítás?



dec. 29. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne ilyen. Ez hogy érné meg a biztosítóknak?
dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egeszen ugy hanzgik mintha te megtakaritasi lehetoseget keresnel es nem biztositast.
dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Énsem tudom hogyan nevezik ezért irtam le hogy mit szeretnék
dec. 29. 09:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Segitesz kicsit? Milyen befizetes mellett milyen idotavon mekkora osszeget kepzelsz el?


Ha jol ertem, nem az lenne a fontos, hogy ha egy ev mulva meghalnal akkor kapjon a fiad par milliot, hanem hogy ha 10-20 ev mulva halsz meg, akkor kapja meg egy kisebb lakas arat?

dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4 es nem

A lényeg hogy ne legyen időkorlát

Tehát ne olyan legyen hogy 20 évig fizetem élek virulok 21 év múlva és fiezettem havonta a semmiért

Hanem élethosszig szeretném fizetni mondjuk élek 80 éves koromig az 32 év tehát addig fizetem és ha meghalok kap egy összeget

dec. 29. 10:39
 6/12 A kérdező kommentje:
Havi mondjuk 15 ezret szánnék rá
dec. 29. 10:39
 7/12 anonim ***** válasza:
A casco is csak akkor fizet ha összetöröd a kocsit.. ha nem töröd össze azt is a "semmiért fizeted"..
dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, mert itt hol van a kockázatvállalás? Az, hogy meghalsz, biztos esemény. A biztosítás viszont arról szól, hogy makk egészséges vagy (erről nyilatkozol is), de a kockázatvállalás idején belül kiderül, hogy mégis rákos lettél valahogyan és belehalsz... Ha eleve tudni lehet, hogy rákos vagy, akkor nem írják alá a szerződést vagy mérlegelik, mert pl. jóindulatú a rák és akkor nem biztos, hogy belehalsz.


Amit te szeretnél az valamilyen pénzmegtakarítás, ami haláleset idején automatikusan átszáll a megjelölt rokonra, de az megint nem ennyire fekete-fehér, mert az álló pénz értékét veszti. Tehát a legjobb talán egy jó befektetés lenne inkább, de abban is van kockázat.

dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nincs ilyen

Valaki letudná írni hogy akkor az élethosszig tartó biztosítás mégis mit jelent pontosan?

dec. 29. 11:04
 10/12 krwkco ***** válasza:

Erre egy vegyes konstrukció a legjobb megoldás: kockázati életbiztosítás és megtakarítás, külön-külön.

A megtakarításban egy idő után összegyűlik annyi pénz, ami az örökösödnek érdemben segít. Azután az egyre drágább kockázati életbiztosításra nincs szükség. Vagy csak csökkenő mértékben.

Ha komoly pénz felhalmozása előtt bekövetkezik egy az életet negatívan befolyásoló esemény, akkor az élet és balesetbiztosításból jön a megfelelő összeg.

dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!