Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fedezetlenségi díjat meddig...

Fedezetlenségi díjat meddig számolnak egy autóta amire nem fizetek kötelezőt?

Figyelt kérdés
Amíg hivatalból ki nem vonják? És az mennyi idő?
febr. 17. 11:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

...addig számolják, amíg nem kötsz új biztosítást...


Ha kivonják is esetleg, akkor az addig felhalmozott fedezetlenségi díj nálad tartozásként jelentkezik és behajtják. Abból a pénzből autót vehetnél.

febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
És ezt mire alapozod?
febr. 17. 17:17
 3/28 anonim ***** válasza:
Egy átlag személykocsinak kb 30-40ezer forint a havi fedeztlenségi díja.
febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ha díjnemfizetés miatt kivonják a forgalomból (eddig úgy tudom emiatt kivonják) akkor onnantól nem kell fizetnem fedezetlenségi díjat. Addig meg nem fogom használni, műszakija sem érvényes már és nem tervezem meghosszabbítani. Már azt se értem alapból hogy mire fel számítanak fedezetlenségi díjat, ha nem használom.
febr. 17. 17:32
 5/28 anonim ***** válasza:
A kötelező szó jelentését ismered?
febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
És te az undorító lehúzásnak?! Ha biztosítás meg műszaki nélkül használni akarnám az autót, mindenhogy rábasznék mert megbüntetnének illetve ha kárt csinálnék rajtam vasalnák be, szóval akkor mire is fiezessem a sokkal nagyobb összegű fedezetlenségi díjat???
febr. 17. 17:42
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

De miért kellene fedezetlenségi díjat fizetned? Nem kell, csak ha hanyag vagy. Márpedig a leírásod alapján az vagy.


Nagyon hiányzik ebből az országból a másutt jól bevált kreditrendszer...


Kifizeted a biztosítást, nem tudom, milyen autód van, nekem éves 40e a biztosítás.


Ha kivonattad volna forgalomból, nem kellene fizetned semmit.


A saját hülyeséged miatt vagy ott, ahol...

febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Kivonatni a forgalomból 30 ezer Ft! Ha csak ideiglenesenen annak is díja van és állandóan újíthatom.
febr. 17. 17:55
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az sokkal olcsóbb, mint a fedezetlenségi díj.


Ha meg nem akarod az autót megtartani, akkor eladni, elvinni bontóba, stb. Szabadulni tőle, mert így a gatyád is rámegy.

febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Miért nem vontatod be bontóba azt a hulladékot? Csak találsz egy olyat, ami átveszi legalább ingyen.

A KÖTELEZŐ biztosításnak pont az a lényege, hogy ha kárt okozol ne kelljen behajtani. Ne lehessen kibújni alóla mondjuk olyan trükkökkel, hogy nincs semmid, amin behajtható. Egy autó fenntartásának töredéke a KGFB. Be kell fizetni és kész.

Ha meg nem kell az autó, akkor megszabadulni tőle legális úton és kész.

febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!