Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Visszakaphatom az önkéntes...

Visszakaphatom az önkéntes nyugdíjpénztári befizetésemet?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok 2008-tól fizetek önkéntes nyugdíjpénztári járulékot. szeretném abbahagyni a befizetést és érdekelne hogy az elmúlt 2 év alatt befizetett pénzt megkaphatom-e? ha igen akkor a befizetett pénz hány %-át?

100% h megszűntetem ha nem kapom vissza a pénzt akkor mi történik az eddigi befizetésemmel? államé lesz? vagy a bizt-é?


2010. nov. 9. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


http://www.youtube.com/watch?v=5h7gZZ8ngMo


Ezt nézd végig, pártszimpátiától és miniszterelnökhöz való viszonyulás nélkül. Mert mégiscsak a miniszterelnök beszél erről a témáról. Lehet szeretni vagy utálni de erről beszél.


Amúgy én azt hámoztam ki belőle, meg olvastam máshol is, hogy felét valamilyen úton-módon vissza lehet majd kérni.

2010. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

nem kapsz vissza semmit, ki ne találd már hogy most mindenki visszakapja a lóvéját....

10 év folyamatos fizetés után veheted ki a felhalmozott kamatot az egyéni befizetéseid után. A tőkéhez csak akkor nyúlhatsz ha nyugdíjba mész.

2010. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

A jelenlegi helyzetben a megszüntetés egyet jelent az "államiba" átlépéssel. Ebben az esetben az összes -számládon levő- pénz átmegy a nagy közösbe! Tehát nem csak az eddig havonta levont 9.5%, hanem az eddigi hozam is!

Na...ez a disznóság!

A levont 9.5% átutalásával nem is vitatkoznék, de az eddigi befektetéseknek a hozama /haszna/ véleményem szerint a számlatulajdonost illetné!

2010. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztárba befizetett összeg az nem járulék. Először 10 év után veheted ki járulékmentesen a hozamot, utána 3 évenként. Hozzájuthatsz a befizetésedhez is 10 év után, de járulékokat kell fizetned utána.


A MAGÁNnyugdíjpénztári befizetés egy más dolog. Arról van most szó a médiában, de ez nem ugyanaz, mint az önkéntes.


Te tisztában vagy vele, hogy melyiket fizeted és honnan akarsz kilépni?

2010. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs, utána sem 3 évenként, hanem azt hiszem 5. De még mindig az a kéréds, hogy az önkéntesről vagy a magánról beszélünk?

Úgy látom a többi válaszoló sincs tisztában a kettő közötti különbséggel...

2010. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, először tisztázzuk melyikről is beszélünk!
2010. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ott a kérdésben, hogy "önkéntes"...

Abból is csak úgy veheted fel a teljes összeget, ha majdnem 50% adót fizetsz utána, tehát a felét bukod.

2010. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt én is látom, hogy a kérdésben önkéntest ír, viszont akkor az nem járulék. Ezért kértem, hogy pontosítsa a kérdését, mert a legtöbb válaszoló keveri a két dolgot.
2010. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ém írtam a kérdést, és önkéntesről van szó, tehát a kérdésben roszul írtam h járadék, bocsi.

mennyit kell adóznom hogyha kiveszem az önkéntest? felét? 70%-ot?

2010. nov. 10. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Kb. 45%-ot, ha jól emlékszem.
2010. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!