Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Visszakaphatom az önkéntes...

Visszakaphatom az önkéntes nyugdíjpénztári befizetésemet?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok 2008-tól fizetek önkéntes nyugdíjpénztári járulékot. szeretném abbahagyni a befizetést és érdekelne hogy az elmúlt 2 év alatt befizetett pénzt megkaphatom-e? ha igen akkor a befizetett pénz hány %-át?

100% h megszűntetem ha nem kapom vissza a pénzt akkor mi történik az eddigi befizetésemmel? államé lesz? vagy a bizt-é?


2010. nov. 9. 11:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

SZIA!


Én most intéztem,10 év után veheted fel,a hozam adómentes,a tőkéd tehát a befizetéseid az adó köteles.Nekem 100ezer a tőkém több mint 10 év alatt,83 ezer a hozamom,most azt veszem ki a tőkét hagyom,majd 3 évente vehetem fel a további hozamot.Remélem segítettem.Azt nem tudom,hogy mint írtad a tied csak 2 éves ilyenkor mi a helyzet vele.

2010. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!