Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan intézhetem el, hogy ne...

Hogyan intézhetem el, hogy ne keljen tb-t fizetnem?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek mondta egyik ismerőse,hogy ő nem fizet tb-t mert pályakezdő fiatal és eddig még nem dolgozott.


Velem is ez a helyzet és érdekelne,hogy ezt hogy tudnám elérni?


Befolyásol valamit,ha be vagyok jelentkezve a munkanélküli hivatalba?Mert nekem ott mondák,hogy menjek az apeh-hoz.


21/L


2010. nov. 10. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a helyi polgármesteri hivatalban igényelhetsz. de kell hozzá igazolás, h semmilyen juttatást nem kapsz a munkaügyről.
2010. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Kijelentkezel az állandó lakcímedről, azt mondod, hogy külföldre mész. Igaz, ekkor orvosi ellátást sem kapsz (ingyen)..
2010. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért nem fizet Tbt, mert pályakezdő fiatal és még nem dolgozott, hanem azért, mert szociális és vagyoni helyzete alapján rászorultnak minősül és a helyi önkormányzat rendezi a TBjét.

A munkaügyi hivatalban mondhatták volna, hogy ha rászorult vagy, akkor kérelmedre rendezi az önkormányzat a TBdet. Csak sokkal egyszerűbb elküldeni az APEHba.

Regisztrált munkanélküliként kérj igazolást, hogy nem kapsz a munkaügyitől pénzbeli ellátást, ezzel bemégy az önkormányzathoz, megmondod, hogy a TBfizetésed rendezését szeretnéd kérni tőlük rászorultsági alapon. Adnak nyomtatványt, amit ki kell töltened és visszavinnad, az alapján bírálják el a jogosultságodat. Mivel még nem vagy 23 éves, a szüleid jövedelmét és vagyoni helyzetét is vizsgálják az egy főre jutó jövedelem számításakor.

Viszont ha idén júniusban végeztél a suliban nappalin, akkor a diákigazolványod érvényességének végéig + 45 napig (december 15-ig) jogosult vagy az eü. ellátáspkra, csak dec.16-tól kell rendezned a TBd,

2010. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!