Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha munkanélküli biztosítást...

Kíváncsicska kérdése:

Ha munkanélküli biztosítást kötök mennyi ideig kell fizetnem hogy kapjak is valamit?

Figyelt kérdés
Szóval egyre bizonytalanabb az állásom és attól félek hogy kirúgnak mert táppénzre kell mennem.Babát várok és ugye ha jól értelmeztem a törvények lehetővé teszik hogy kirúgjanak.Meddig kell fizetnem hogy éljen a biztosítás?Hol tudok ilyent kötni?És ha lejár a gyes gyed akkor is igénybe lehet venni vagy az nem számít bele?
2011. szept. 2. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, azt nem titkolhatod el, hogy babát vársz, és így elég minimális az esélye, hogy megkötheted a biztosítást.
2011. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Nem ajánlom , mert nem fogsz kapni semmit belőle.

Egyrészt előre tudod, hogy babád lesz azaz nem fogsz tudni dolgozni, másrészt munkanélküliség esetén a várakozási idő 180 nap, azaz kb. 6 hónap.

Illetve:

"Keresőképtelenségre vonatkozó speciális kizárások:

-Terhességre, vetélésre vagy abortuszra és ezekkel kapcsolatos komplikációkra."

2011. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönömm a válaszokat.Valahogy éreztem de gondoltam egy kérdést megér.
2011. szept. 2. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt felmondási védelem alatt állsz, nem rúghatnak ki. A TGYÁS/GYED/GYES ideje alatt sem.

Csak azt közölhetik veled, hogy a GYES lejárta után nem tartanak igényt a munkádra, nem vesznek vissza. De, addig (amikor majd lejár e GYESed) még változhat is a törvény.

2011. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg a próbaidőm töltöm.Azalatt meg szerintem bármi más indokkal kirúghatnak.Sajna eléggé rosszul alakultak a dolgok (nem így terveztem, csak kissé megszivatott a volt főnököm).A mostani munkahelyemen nem tudják hogy babát várok(annak ellenére hogy ez a 6.hónap) és nem merek elmenni táppénzre emiatt, hogy nehogy kirúgjanak és vesszen minden juttatásom.Hozzáteszem szerencsére szerintem le tudom dolgozni a maradék kevés időt mert fizikaila nem visel meg, csak azt terveztem,hogy mostanában már nem kell dolgoznom
2011. szept. 3. 08:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy próbaidős vagy, az alatt bármikor indok nélkül felmondhatnak.
2011. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem tudsz munkanélküli biztosítást kötni, mivel változni fognak a törvények és előreláthatólag nem kedvezően, ezért a biztosítók ezt már nem vállalják be. A tervek szerint csak 3 hónapig járna munkanélküli segély. A biztosítóknak új tervezetet kell kialakítani a törvényi változások miatt.
2011. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A próbaidő alatt nem állsz felmondási védelem alatt. Bármikor megszüntethetik a munkaviszonyodat, még táppénz alatt is...

Határozott idejű munkaszerződésnél pedig a kikötött idő lejártával a munkaviszony automatikusan megszűnik, mindegy, hogy a dolgozó "milyen állapotban" van.


Viszont egyéb esetben felmondási tilalom alatt állsz a keresőképtelenség idejére, valamint a gyermek gondozása miatt kivett fizetés nélküli szabadság idejére a gyermek 3 éves koráig (thgy idejére is).

2011. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!