Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e Édesanyámnak nyugdíj,...

Jár-e Édesanyámnak nyugdíj, vagy valamilyen juttatás, ha nincs meg a kötelezö munkaviszonya?

Figyelt kérdés
Édesanyám világ életében nagyon sokat dolgozott! De szerencsétlen módon általában mindig otthon, vagy bejelentés nélkül! Felnevelt engem és a növérem, most lesz 60 éves és egyedül él. Hallottam már olyasmiröl, hogy valami, ha nagyon kevés összeg is, de járna. Jelenleg én támogatom, különben nem tudom hogyan i lenne! De mi van ha esetleg nem lesz erre lehetöségem?!
2009. máj. 6. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj be az illetékes szervhez, vagy neten próbálj meg bogarászni h mennyire jogosult erre.
2009. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az öregségi nyugdíj feltételei

Az öregségi nyugdíj iránti igény alapvető feltételei a következők:


- az igénylőre irányadó nyugdíjkorhatár betöltése, vagy rövid időn belüli betöltése,


- a nyugdíjra jogosító szolgálati idő megszerzése.


Az édesanyádnak jelenleg egyik feltétel sem teljesül. Úgyhogy jelenleg tuti nem.

2009. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Milyen hivatal tudna erre válaszolni, vagy hová mehetek ez ügyben? Nem tudom honnan kezdjem.
2009. máj. 6. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjfolyósító intézet az illetékes.
2009. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a neve az ellátásnak, de vmi jár, az biztos. Itt az utcánkban is van egy néni, nem sokat dolgozott életében, mégis kap pénzt. Azt hiszem, az önkormányzatnál intézték. A néni kb. 70 éves.
2009. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az időskorúak járadéka, és az OEP-nél, illetve annak területileg illetékes egészségbiztosítási pénztárában kell igényelni.
2009. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

19:30-as vagyok. Helyesbítek: a jegyző intézi. Itt egy link, ami segíthet:


[link]

2009. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem fizetett be a "közösbe", vagyis nem adózott, akkor most miért tartja a markát?
2009. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Elöttem szólónak üzenem, biztos vagyok benne többet dolgozott egész életében mint Te, nem hiszem, hogy a Te tiszted lenne eldönteni, hogy kinek mi jár!!! Tudod még a hajléktalan is tesz a közösbe, mert mindent áfa terhel!!

Többieknek köszönöm a segítséget!

2009. máj. 7. 09:30
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem töltötte be a nyugdíjkorhatárt és nincs meg a szükséges ledolgozott évek száma (ami dokumentálva van), akkor sajnos nem jár. Esetleg valami segélyszerű. Érdeklődj a helyi önkormányzatnál a segély ügyben (családsegítő) a nyugdíjra való jogosultság után pedig a nyugdíjfolyosító intézetnél.
2009. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!