Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötöttem egy életbiztosítást....

Kötöttem egy életbiztosítást. Az ügyfelem felmondta. Jogosan követeli vissza a biztosító a 2005-ben kifizetett jutalékot?

Figyelt kérdés

A szerződés tartalmazza: "A szerződés megszűnését követő három év elteltével a felek véglegesen elszámolnak egymással" Nos a három év 2009.08.15-én járt le, 2009.09.21.én készült a számla a jutalék visszafizetésről, amit 24-én postáztak. Köteles vagyok ezt kifizetni? Ha veszek egy televíziót akkor a jótállás 12 hónap elteltével megszűnik, hiába szaladok 266. napon a szervizbe, hogy már három hónapja rossz a készülék, szerintem ezzel már senki sem fog foglalkozni garanciában.


A szerződés kimondja, hogy "Nem jár jutalék, ha a szerződési zavart az erről szóló értesítés követően két héten belül nem hárítja el." Hogyan hárítsam el a zavar, amikor nekem senki sem szólt, hogy az ügyfelem nem fizeti a biztosítást. Erről is csak 2009.11.02-ás szereztem tudomást, amikor már több mint három éve megszűnt.


Most átadták egy kintlévőségekkel foglakozó cégnek, aki állandóan zaklat hívásaival. Már bírósággal fenyegetőznek. Kell tőlük félnem, vagy csak ijesztgetnek?


2011. jan. 29. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bizony kell félned. Tapasztalat. Nekem a végrehajtó ráterhelte a házunkra. Szóval nem csak fenyegetőznek!
2011. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
ráterhelik arra amid van. mekkora összeg?
2011. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerzodesestol.szamlastol,keress egy ugyvedet,még mielott baj lesz
2011. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
60-70 ezer közötti összegről van szó. A kifizetés még 2005-ben történt. Úgy tudom 5 év után elévül.
2011. jan. 30. 09:50
 5/11 anonim válasza:
fizetned kell ne akarj kihátrálni!!!!
2011. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is biztosítással foglalkozom, akkor követelheti vissza ha 2éven belül mondta fel az ügyfél!!!

2011. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy miért kell visszafizetnem, hiszen érvényes szerződésem volt a Biztosítóval. Megbíztak egy feladattal. A munkát elvégeztem, a fizetésemet megkaptam amiről számlát adtam, leadóztam. Egyébként egy árva szó sincs a szerződésben visszafizetési kötelezettségről. Én ahhoz hasonlítanám, mint megbíznak az utca takarításával, majd három év múlva az Önkormányzat visszaköveteli a fizetésem, mert koszos lett az utca. És, ha mégis vissza kell fizetni, akkor ki fogja a már befizetett adómat és járulékomat visszatéríteni? Hogyan igényeljem vissza 2005-ben befizetett adómat egy 2009-ben kiállított számlával úgy, hogy már nem vagyok vállalkozó.
2011. febr. 6. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek sorstárs. Tőlem már 160 ezret követel a volt biztosítom az ING, mert két és fél évre szüntettek meg több általam kötött szerződést. Sehogy nem tudok fizetni, mivel van már bedőlt hitelem is, ráadásul munkanélküli is lettem. És a bruttó jutalékot követelik vissza nettóként, hiába adóztam már le belőle 2007-ben és 2008-ban. Egy volt kollégámnak ilyenek miatt elárverezték a házát is, mert 1 évet dolgozott itt, és kilépése után pár hónappal sok szerződését felmondták, és 1 milliót követeltek tőle, amit nem tudott kifizetni, mert nem volt miből neki. Tehát kitartást neked.28L
2011. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az első két év a költség az életbiztosításnál, ezen idő alatti felmondás esetében követelheti vissza a jutalékot a biztosító.
2011. febr. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként én pont most kezdtem el egy olyan rendszerben életbiztosítást értékesíteni, ahol a visszamondások elkerülésére kidolgoztak egy speciális rendszert. Ha valakit érdekel a dolog, írjon privátban. Akik már értékesítettek életbiztosítást, előnyben vannak!
2011. febr. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!