Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötöttem egy életbiztosítást....

Kötöttem egy életbiztosítást. Az ügyfelem felmondta. Jogosan követeli vissza a biztosító a 2005-ben kifizetett jutalékot?

Figyelt kérdés

A szerződés tartalmazza: "A szerződés megszűnését követő három év elteltével a felek véglegesen elszámolnak egymással" Nos a három év 2009.08.15-én járt le, 2009.09.21.én készült a számla a jutalék visszafizetésről, amit 24-én postáztak. Köteles vagyok ezt kifizetni? Ha veszek egy televíziót akkor a jótállás 12 hónap elteltével megszűnik, hiába szaladok 266. napon a szervizbe, hogy már három hónapja rossz a készülék, szerintem ezzel már senki sem fog foglalkozni garanciában.


A szerződés kimondja, hogy "Nem jár jutalék, ha a szerződési zavart az erről szóló értesítés követően két héten belül nem hárítja el." Hogyan hárítsam el a zavar, amikor nekem senki sem szólt, hogy az ügyfelem nem fizeti a biztosítást. Erről is csak 2009.11.02-ás szereztem tudomást, amikor már több mint három éve megszűnt.


Most átadták egy kintlévőségekkel foglakozó cégnek, aki állandóan zaklat hívásaival. Már bírósággal fenyegetőznek. Kell tőlük félnem, vagy csak ijesztgetnek?


2011. jan. 29. 09:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Közben el telt két év. Volt néhány fenyegető telefon és levél, de azóta megfeledkeztek róla. Szerintem belátták nincs értelme ilyen kis összeg miatt perelni.
2013. febr. 27. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!