Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Befektetési célú életbiztosítá...

Befektetési célú életbiztosításom néhány hónap múlva lejár! 50% részvényben van, átváltsam azt is kötvénybe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen portfólióban van?
2011. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zsírból és hamuból?
2011. jan. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az 50% kisebb része pénzpiaci eszközalap,nagyobb része részvény eszközalap. Attól tartok, hogyha bekövetkezne valami nem várt negatív gazdasági esemény, az utolsó pillanatban bukok az eddigi hozamon, vagy akár tőkén. De nem tudom, hogy az átváltásnak, ha részvényből kötvénybe váltok van-e valami olyan plusz költsége, ami miatt nem érdemes...Kérem aki érti a kérdést, válaszoljon!
2011. jan. 30. 08:40
 4/9 anonim válasza:

Szia!


A pénzpiaci eszközalap stabilnak mondható. Nem nagyon van hozama, de nem is buksz rajta.

A kötvényeknek igen csekély hozamuk van.

Írd meg, hogy a többi milyen alapban van.

Attól is függ az értéke, hogy melyik cégnél, milyen terméket "vettél".

Emailben is írhatsz, regisztrálva vagyok: beatty@citromail.hu

Szép napot!

2011. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ha van rá lehetőség, mihamarabb át tenném biztonságosabb alapokba! Véleményem szerint fél éven belül nagy zuhanás lesz a részvénypiacon. Itt pedig ismét csak a spekulálók nyerhetnek.

Ha fél év után lejár a biztosításod, és kifizetik, gyorsan betenni aranyba. De semmiképp sem "papíraranyba"!!! Csak fizikai!

Vagy talán még az ezüst is jó. Tavaly több mint 70%-ot nőtt euróban!

2011. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem zűr, ha csak pár hónapod van vissza a lejáratig, mert a részvény szerintem elég kockázatos. A szakik azt mondják (szerintem jogosan), hogy kb 1-2 évvel hamarabb át kell tenni kötvényekbe, Stabilizálni kell a hozamokat! De, ha szeretsz kockáztatni, akkor..(?). Megaztán az egységeket a felmenő "ágban" is kiveheted, mert addig meghosszabíthatod, a szerződésed, csak már nem működik biztiként.
2011. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hat en mar nem tennem sem aranyba, sem ezustbe.


En az arany kozepet ajanlanam: Valtsd at a reszveny felet. Tehat osszesen 25% maradna reszvenyben.

2011. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem váltsd át biztosabb alapba, így a végén már ne bukj esetlegesen. Vagy fordulj szakértőhöz, ha nem biztos kezekben van a pénzed sokat bukhatsz, a tőzsde egy hullámvasút. Egy pénzügyi cégnél vagyok vezető, átlátom a piacot, nálunk pl. külön minden területre szakosodnak, de a legtöbb cégnél bumm bevágják az embert a mély vízbe, hogy akkor most köss, és termelj, bármit csak meglegyen a havi limit. Ez sajnos az ügyfelek rovására megy.
2011. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is! Az hogy a tőzsde hullámvasút sikerült megtapasztalnom, két nap alatt 30.000 Ft-ot veszített megtakarításom értékéből, szerencsére azóta javított a részvény&kötvény és jól váltottam, most már egy biztonságos alapban van a pénz, nyugodtabban alszom! De azért kezdek kedvet kapni a tőzsdézéshez...majd ha egyszer sok pénzem lesz!
2011. febr. 24. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!